Batlle Bay

آیا واقعا نیاز است هوآوی بدترین ویژگی آیفون را کپی کند؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

پنتالوب ها( پیچ های پنج سر) کاملا اختصاصی هستند، این نوع پیچ ها به این دلیل توسط اپل مورد استفاده قرار گرفتند تا تعمیر محصولاتش دشوار باشد. اگر چه سازندگان گوشی های اندرویدی همواره به کپی کردن از ویژگی های آیفون می پردازند اما به نظر نمی رسد این ویژگی نیز ایده ی خوبی برای کپی کردن باشد.

در کالبد شکافی هوآوی P9 وجود ویژگی هایی مثل اجزاء ماژولار، یک باتری قابل تعویض همگی نشان می دادند که این گوشی قابل تعمیر است. اما متاسفانه هوآوی پیچ های پنتالوب وحشتناک اپل را نیز کپی کرده است. که بدون ابزار خاص قابل باز شدن نیستند. اگر هم سعی کنید با پیچ گوشتی های معمولی این پیچ ها را باز کنید نقاط گرد روی پیچ ها دستکاری های شما را نشان خواهند داد و اپل گوشی شما را گارانتی نخواهد کرد.

کارشناس iFixit به اختصار بیان می کند:

واقعا هیچ دلیل خوبی بری استفاده از پیچ های پنتالوب وجود ندارد. این پیچ ها کم عمق هستند و دارای لوب های گرد می باشند که فقط به این دلیل استفاده شده اند که در استفاده های مکرر بیرون نیایند.

با توجه به این موضوع استفاده ی هوآوی از این پیچ ها واقعا تعجب آور و نا امید کننده است، تعمیر کردن گوشی در خانه اصلا چیز بدی نیست و فقط بعضی از کارشناسان خبره به این کار دست می زنند هوآوی با این کار راه وارسی های احتمالی را بر روی کاربران متخصص خود بسته است. پوشش باتری ها بعد از یک یا دو سال استفاده ی مکرر ازبین می رود و اگر هوآوی از پیچ های معمولی استفاده کرده بود، heck یا Torx هر کسی می توانست خیلی راحت باتری را تعویض کند. اما با این کار راه بر روی این تعمیرات بسته شده است.

در گذشته اپل در زمینه ی لاک کردن محصولات مهارت داشت و یکی از دلایلی که مردم به سمت اندروید و کامپیوترهای شخصی به غیر از مک آمدند کار کردن راحت تر با آنها بود. آیا واقعا نیاز است هوآوی بدترین ویژگی آیفون را کپی کند؟ سازنده های گوشی های اندرویدی چیزهای زیادی می توانند از مهندسان کوپرتینو یاد بگیرند امیدواریم حداقل این یکی از آنها نباشد.

Source: bgr

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu