Pavel Durov

گوشی های هوشمند بر کارکردهای مغز و تخریب حافظه تاثیر می گذارند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مطالعه ی جدیدی در آمریکا نشان می دهد دستگاه های چند رسانه ای به دلیل تمرکز بر بعضی از جزئیات به جای تمرکز بر تصویر بزرگتر درک کامل اطلاعات را برای ما دشوار می کنند. گوشی های هوشمند و آیپدها واقعا باعث پایین آوردن میزان توجه ما می شوند و دستگاه های چند رسانه ای مثل گوشی ها نحوه ی کارکرد مغز انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهند و درک اطلاعات را برای ما دشوارتر می کنند.

خواندن صفحه نمایش های تبلت ها و گوشی ها باعث تمرکز کاربران بر روی جزئیات خاصی می شود و آنها را از دیدن تصاویر بزرگتر باز می دارد دیدن تصاویر بزرگتر بسیار مهم است زیرا این موضع در برگیرنده استدلال انعطاف پذیر، خلاقیت؛ قضاوت و حل منطقی مشکلات می شود.

یافته ها که در کنفرانس تعامل مغز انسان و کامپیوتر ارائه شدند زنگ خطری در مورد این موضوع بودند که رسانه های دیجیتال در حال آسیب زدن به توانایی ما برای تفکر انتزاعی هستند گوشی های هوشمند بر کارکردهای مغز و تخریب حافظه تاثیر می گذارند.

problem_

کلاس های درس به طور فزآینده ای به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنند چرا که تکالیف بیشتر بر روی رایانه های انجام می گیرند تا دفتر و کتاب.

این مطالعات که در آن 300 نفر در چهار آزمون شرکت کرده بودند نشان دادند وقتی شرکت کنندگان اطلاعات را به صورت پرینتی می خوانند نسبت به زمانی با پلتفرم های دیجیتال سر و کار دارند عملکرد بهتری از نظر درک و حل مسائل دارند.

پروفسور Geoff Kaufman از دانشگاه Carnegie Mellon در پنسیلوانیا می گوید: در مورد تاثیر رسانه های دیجیتال بر توجه انسان، حواس پرتی و تمرکز حواس تحقیقات زیادی انجام گرفته است و ما در این تحقیقات بر ساختارهای بررسی نشده تمرکز کرده ایم.

نتایج به دست آمده نشان داد که سطح تفسیر به شدت بر اعتماد به نفس و پیگیری هدف تاثیر می گذارد و دیجیتالی شدن بیش از هر چیز بر این سطح شناختی تاثیر گذار است.

Brain

سطح تفسیر مقدار اساسی رفتارهای ملموس در مقابل رفتارهای انتزاعی افراد در مقابل رویدادها، اطلاعات و محرک های دیگر است.

محققان به دنبال این هستند که بفهمند پردازش اطلاعات مشابه بر روی یک پلتفرم دیجیتال به جای یک پلتفرم غیر دیجیتال چه تاثیری بر روی این سطح تفسیر خواهد داشت.

محتواهای خواندنی و موارد دیگر با استفاده از یک سایز مشخص در دو نسخه ی دیجیتال و غیر دیجیتال در بین افراد 20 تا 24 سال قرار گرفت.

از شرکت کنندگان خواسته شد وظایفی همچون پر کردن فرم ها، خواندن یک داستان کوتاه و مقایسه ی مدل های ماشین مختلف را بر روی کامپیوتر و کاغذ انجام دهند. آنهایی که این کار را بر روی کاغذ انجام داده بودند در درک کلی محتوا عملکرد بهتری داشتند، آنهایی که داستان کوتاه را بر روی کاغذ خوانده بودند بهتر به سئوالات پاسخ دادند در حالیکه آنهایی که این داستان را بر روی کامپیوتر خوانده بودند فقط قادر به یادآوری اطلاعاتی در مورد جزئیات اندکی بودند.

در مقایسه ی اتومبیل ها نیز 66 درصد از آنهایی که این مقایسه را بر روی کاغذ انجام می دادند بهتر توانستند در مقایسه با 44 درصد که از رسانه ی دیجیتالی استفاده کردند بهتر عمل کنند و مقایسه ی بهتری انجام دادند.

پروفسور Mary Flanagan در این مورد گفت: با وجود استفاده ی گسترده از اپلیکیشن ها، گوشی های هوشمند و حتی آیپدها در مدارس تحقیقات کمی در مورد تاثیر رسانه های دیجیتال بر درک و شناخت ما انجام گرفته است. درک کارآیی های فن آوری های دیجیتال بر درک تاثیر آنها بر تفکر انتزاعی اثر گذار خواهد بود و با این کار می توان نرم افزارهایی را طراحی کرد که بر تمایلات ما نسبت به دستگاه های دیجیتال تاثیر گذار باشند.

Source: mirror

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu