آیا اپل برای هیجان انگیز کردن آیفون باید یک گوشی اندرویدی بسازد؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

به بخش جالبی از تاریخ رسیده ایم که برای نخستین بار اپل از سایر رقبایش عقب مانده است. با یک نگاه کوتاه به خبرهای مربوط به اپل ممکن است فکر کنید این کمپانی در آستانه ی ورشکستگی قرار دارد.

آیا این موضوع واقعا اتفاق خواهد افتاد؟

آیفون هسته ی تجارت اپل است و در آینده ای قابل پیش بینی برای این کمپانی پول ساز خواهد بود بنابراین امسال همه ی چشم ها به آیفون 7 و آیفون 7 پلاس دوخته شده اند.

به دلیل اینکه اپل در ماه مارس شاهد نخستین رکود خود در فروش آیفون بود این خبر شایع شد که خط آیفون اپل دیگر هیجان انگیز نیست بدون اینکه به این موضوع اشاره ای داشته باشند که با وجود این رکود همچنان 51.5 میلیون آیفون در سه ماهه ی اخیر فروخته شده است. به نظر می رسد این موضوع را فراموش کرده اند که هیچکس امکان رقابت با آیفون 6 و 6 پلاس را نداشت و این آیفون ها به دلیل صفحه نمایش های بزرگ شاهد رشد بی سابقه ای در میزان فروش خود بودند.

خیلی ها می گویند آیفون کسل کننده است. بنابراین اپل چگونه می تواند دوباره آیفون را هیجان انگیز و جالب کند؟ آیا برای هیجان انگیز کردن آیفون اپل باید یک گوشی اندرویدی رونمایی کند؟

android-apple

 

در مورد آیفون های در راه اپل مقالات زیادی نوشته شده است. تصاویر و اطلاعات زیادی نیز در مورد آیفون 7 و آیفون 7 پلاس درز کرده اند. تیم کوک گفت آیفون جدید با ویژگی های نوآورانه جدیدی رونمایی خواهد شد که مردم نمی توانند بدون آن زندگی کنند. اما در اطلاعات درز کرده ی اخیر شاهد ویژگی های جدید و متفاوتی نبوده ایم.

android-

بنابراین شاهد این موضوع هستیم که نویسندگان حوزه ی تکنولوژی در مورد ویژگی هایی می نویسند که می توانند آیفون بعدی راجالب تر کنند. مثلا با این عناوین روبه رو می شوید: سه آپدیت بزرگ که می توانند آیفون را دوباره هیجان انگیز کنند، که در نگاه اول جذب موضوع می شوید اما در نهایت فقط با تعجب به دور و برتان نگاه خواهید کرد. در این مقاله که توسط Wired نوشته شده بود با نادیده گرفتن 75 میلیون نفری که برای خرید آیفون در تعطیلات گذشته هجوم برده بودند یا 51 میلیون نفری که آیفون را در  سه ماهه ی اخیر خریده اند. در این مقاله آمده است اپل باید برای هیجان انگیز کردن دوباره ی آیفون:

1 . از یک صفحه نمایش OLED استفاده کند.

2 . باتری بزرگ تری در آن استفاده کند.

3 . از پورت USB-C استفاده کند!

باور کنید این سه مورد همان پیشنهادهایی هستند که در این مقاله آمده اند!

صفحه نمایش های OLED  عالی هستند مخصوصا صفحه نمایش های AMOLED که روشن تر، شفاف تر و واضح تر نسبت به پنل های ال سی دی هستند. این صفحه نمایش ها رنگ سیاه عمیق تر و کنتراست بهتری را ارائه می دهند. اما آیا یک صفحه نمایش بهتر کاربران متوسط را هیجان زده خواهد کرد؟

عمر باتری نیز یک معیار مهم است که مردم به هنگام خرید اسمارتفون ها به آن توجه می کنند و وقتی مردم تصمیم به خرید یک آیفون می گیرند مطمئنا خوب می دانند از نظر باتری با چه مشکلاتی روبرو خواهند شد. به همین خاطر است که سالیانه هزینه های زیادی صرف خرید شارژرهای قابل حمل و باتری های همراه آیفون می شود. اما آیا اضافه کردن عمر باتری یک درصد هم می تواند آیفون بعدی را هیجان انگیزتر کند؟ آیا از این پس کسی مجبور خواهد شد لوازم جانبی جدیدی بخرد چون لوازم جانبی قدیمی با آیفون جدید کار نمی کنند.

موضوع آزار دهنده در این مقاله اشاره کردن به ویژگی هایی نیست که اصلا هیجان انگیز نیستند بلکه اشاره به سه ویژگی است که در گوشی های اندرویدی در حال حاضر وجود دارند، صفحه نمایش آمولد، باتری بهتر و پورت USB-C آیا با این وجود باید این ویژگی ها چیزهای خارق العاده ای در آیفون محسوب شوند؟

بازار اسمارتفون های رده بالا در حال نزدیک شدن به حد اشباع خود است بنابراین کمپانی ها باید بتوانند مردم را برای خرید گوشی های جدید قانع کنند، این بازار به نوآوری بیشتر و تکرار کمتر نیاز دارد.

آیا ویژگی هایی که کاربران این روزها شاهد حضور آنها در بازار هستند هیجان انگیز خواهد بود؟ اگر چه همه نیاز به یک صفحه نمایش بهتر و باتری با عمر طولانی تر دارند اما آیا همین ویژگی ها برای متفاوت کردن محصول جدید اپل کافی هستند؟

iphone 7

 

تیم کوک به نوآوری های جدید اشاره می کند که پشت درهای بسته هستند. بعضی از شایعات به ویژگی هایی اشاره می کنند که بیش از آنچه فکر کنید بازی را به نفع اپل تغییر خواهند داد که از میان آنها می توان به شارژ وایرلس اشاره کرد. اما احتمالا آقای کوک وقتی از ویژگی هایی صحبت می کرده که مردم نمی توانند بدون وجود آن زندگی کنند منظورش USB-C port نبوده است.

maxresd

Source: bgr