The best strategy games in 2016

بیش فعال و بی توجه شده اید؟ گوشی های هوشمند را سرزنش کنید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

درخواست های مکرر، ویبره و هشدارهایی که از طریق اسمارتفون ها منتقل می شوند سبب نوعی اختلالات از جمله بی توجهی و بیش فعالی در افراد شده اند.

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه ویرجینیا دریافتند که نوتیفیکیشن های موبایل که به کاربران در مورد پیام های جدید، تگ های فیسبوک، لایک های اینستاگرام هشدار می دهند باعث ایجاد مشکلاتی مثل بی قراری و مشکل در نشستن می کند. این محققان 221 دانشجو را برای یک هفته مورد بررسی قرار دادند و از آنها خواستند با روشن نگه داشتن نوتیفیکیشن ها بر روی گوشی های خود این تداخلات را به حداکثر برسانند . در طول هفته ی دوم همان شرکت کنندگان این میزان تداخل را با خاموش کردن هشدارهای گوشی های خود به حداقل رساندند.

در انتهای هر هفته شرکت کنندگان پرسش نامه ای را پر کردند تا میزان بی توجهی و بیش فعالی آنها ارزیابی شود. نتایج نشان داد دانشجویان در زمانی که نوتیفیکیشن های آنها روشن بود بی توجهی و بیش فعالی بیشتری را تجربه کردند حتی آنهایی که از قبل دارای اختلالات بیش فعالی و بی توجهی نبودند نیز دچار مشکلاتی از جمله حواس پرتی، اشکال در تمرکز، مشکل در نشستن و نداشتن توانایی در انجام کارهای آرام و بی قراری شدند.

طبق گفته های یکی از روانشناسان مسئول این تحقیق دکتر Kostadin Kushlev یافته های ما نشان داد که استفاده از گوشی های هوشمند باعث بی توجهی و بیش فعالی می شود و کاهش استفاده از نوتیفیکیشن ها باعث درمان بی توجهی و بیش فعالی می شود. بنابراین بیش فعال و بی توجه شده اید؟ گوشی های هوشمند را سرزنش کنید.

screens-stealing-

screens-stealing-

screens-stealing-28این یافته ها نشان داد محرک های ثابت دیجیتالی از مشکلات اصلی کاهش توجه ما در جامعه مدرن است. این یافته ها نشان داد 95 درصد از کاربران اسمارتفون ها گوشی های خود را در گردهمایی های اجتماعی، هفت تا 10 درصد گوشی های خود را در حین کار کردن و 10 درصد حتی در خصوصی ترین روابط عاشقانه ی خود نیز در حال استفاده از گوشی ها هستند. به گفته ی Kushlev می توانند تحریک بیش از حد ایجاد شده توسط گوشی های خود را از طریق سایلنت کردن و دور از دسترس قرار دادن آن تا حد ممکن کاهش دهند.

Source: ctvnews

از دست ندهید!

راز موفقیت بیل گیتس

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

استفاده بیل گیتس از تکنولوژی آنقدرها که شما فکر می‎کنید پیچیده نیست. همین شیوه تفکر، راز موفقیت بیل گیتس

ادامه مطلب...
محو شدن پست‌های نامناسب

محو شدن پست‌های نامناسب در اینستاگرام، تلاشی برای امنیت بیشتر کاربران!

اینستاگرام همیشه در مورد اعمال محدودیت برای تصاویر یا ویدئوهای خاص یا بسیار سختگیرانه عمل کرده است یا همانطور

ادامه مطلب...
بازاریابی اپلیکیشن موبایل

5 اشتباه وحشتناک در بازاریابی اپلیکیشن موبایل که احتمالا مرتکب می‌شوید!

مقوله بازاریابی اپلیکیشن موبایل از آن دسته امور ریسک‌دار و پُرخطر است که برخی از اشتباهات در آن به

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu