بیش فعال و بی توجه شده اید؟ گوشی های هوشمند را سرزنش کنید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

درخواست های مکرر، ویبره و هشدارهایی که از طریق اسمارتفون ها منتقل می شوند سبب نوعی اختلالات از جمله بی توجهی و بیش فعالی در افراد شده اند.

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه ویرجینیا دریافتند که نوتیفیکیشن های موبایل که به کاربران در مورد پیام های جدید، تگ های فیسبوک، لایک های اینستاگرام هشدار می دهند باعث ایجاد مشکلاتی مثل بی قراری و مشکل در نشستن می کند. این محققان 221 دانشجو را برای یک هفته مورد بررسی قرار دادند و از آنها خواستند با روشن نگه داشتن نوتیفیکیشن ها بر روی گوشی های خود این تداخلات را به حداکثر برسانند . در طول هفته ی دوم همان شرکت کنندگان این میزان تداخل را با خاموش کردن هشدارهای گوشی های خود به حداقل رساندند.

در انتهای هر هفته شرکت کنندگان پرسش نامه ای را پر کردند تا میزان بی توجهی و بیش فعالی آنها ارزیابی شود. نتایج نشان داد دانشجویان در زمانی که نوتیفیکیشن های آنها روشن بود بی توجهی و بیش فعالی بیشتری را تجربه کردند حتی آنهایی که از قبل دارای اختلالات بیش فعالی و بی توجهی نبودند نیز دچار مشکلاتی از جمله حواس پرتی، اشکال در تمرکز، مشکل در نشستن و نداشتن توانایی در انجام کارهای آرام و بی قراری شدند.

طبق گفته های یکی از روانشناسان مسئول این تحقیق دکتر Kostadin Kushlev یافته های ما نشان داد که استفاده از گوشی های هوشمند باعث بی توجهی و بیش فعالی می شود و کاهش استفاده از نوتیفیکیشن ها باعث درمان بی توجهی و بیش فعالی می شود. بنابراین بیش فعال و بی توجه شده اید؟ گوشی های هوشمند را سرزنش کنید.

screens-stealing-

screens-stealing-

screens-stealing-28این یافته ها نشان داد محرک های ثابت دیجیتالی از مشکلات اصلی کاهش توجه ما در جامعه مدرن است. این یافته ها نشان داد 95 درصد از کاربران اسمارتفون ها گوشی های خود را در گردهمایی های اجتماعی، هفت تا 10 درصد گوشی های خود را در حین کار کردن و 10 درصد حتی در خصوصی ترین روابط عاشقانه ی خود نیز در حال استفاده از گوشی ها هستند. به گفته ی Kushlev می توانند تحریک بیش از حد ایجاد شده توسط گوشی های خود را از طریق سایلنت کردن و دور از دسترس قرار دادن آن تا حد ممکن کاهش دهند.

Source: ctvnews

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu