Pavel Durov

اپل در حال کار بر روی یک آیفون بدون دکمه ی هوم است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اخیرا بحث در مورد تلاش اپل برای حذف کردن دکمه ی هوم بسیار داغ است و به نظر می رسد اپل قرار است با طراحی رادیکالی برای آیفون از راه برسد. اپل هیچ کدام از شایعات را در مورد بدون دکمه کردن آیفون تایید نمی کند اما حتی این کمپانی هم هر چه تلاش کند نمی تواند رازهای خود را پنهان نگه دارد.

در پتنتی که در سال 2015 معرفی شد و رابط کاربری انسان و ماشین نامیده شد اینگونه به نظر می رسید که اپل به دنبال یک نوآوری برای حذف کردن دکمه ی هوم است که فضای زیادی را بر روی آیفون اشغال می کند. در نتیجه صفحه نمایش بخش بزرگتری را به خود اختصاص خواهد داد. در این پتنت توضیح داده شده بود که اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش قرار خواهد گرفت به صورتی که برای باز کردن گوشی نیازی به دکمه ی هوم نباشد و با وارد شدن به اپلیکیشن ها و استفاده از اپل Pay گوشی باز شود.

با این کار کل صفحه نمایش به یک اسکنر اثر انگشت تبدیل می شود. این شیوه نسبت به تاچ آی دی های موود سریع تر و دقیق تر خواهد بود یک تکنیک جدید که اثر انگشت را به کمک iOS  بهتر انجام خواهد داد. apple-patent-fingerprint-sensor-y

در این نوع سنسور دو دریافت کننده و انتقال دهنده بر روی محورهای X وY صفحه ی شیشه ای قرار داده می شوند وقتی انگشت بر وری شیشه قرار داده شد انگشت مانع امواج می شود و مبدل دریافت کننده می تواند تغییرات الگوی موجی را اندازه گیری کند.

بدیهی است تضمینی برای به کار بردن این اختراع در آیفون های سال بعد وجود ندارد اما اپل همچنان در حال کار بر روی حذف کردن دکمه ی هوم و افزایش دادن فضای صفحه نمایش است.

سازندگان گوشی های هوشمند به دنبال کاهش سایز و وزن محصولات خود هستند برای انجام این کار باید بتوانند ماژول مربوط اسکنر اثر انگشت را حذف کنند، صفحه نمایش کوچک است و دکمه ها نزدیک به هم هستند. دکمه های رابط کاربری قابل حذف شدن هستند با این کار صفحه نمایش بزرگتر می شود.Apple_may_be_working_on

طبق شایعات این  طراحی رادیکال به آیفون های سال آینده راه خواهد یافت و اپل در حال کار بر روی یک آیفون بدون دکمه ی هوم است. پتنت  9,342,674 جزئیات بیشتری در مورد این بازنگری در طراحی ارائه می دهد.

Source: bgr

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu