با افزایش تعداد ربات های چت شاهد ظهور بوت استورها نیز خواهیم بود

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اگر در دنیای تکنولوژی زندگی می کنید و نفس می کشید احتمالا اخیرا در مورد ربات های چت چیزهایی شنید اید . به نظر می رسد این ربات ها همه جا هستند و همه ی استارتاپ ها و کمپانی ها بزرگ در حال کار بر روی ربات های چت مخصوص خود هستند. پلتفرم های مطرح پیام رسانی مثل تلگرام، وی چت در حال گشودن درهای خود به روی ربات ها هستند فیسبوک و اسکایپ نیز ربات های چت خود را معرفی کردند.

چرا این اتفاق در حال رخ دادن است؟ چرا حالا؟

نگاهی به گوشی خود بیندازید سه اپلیکیشنی که بیشترین کاربرد را دارند کدام هستند؟ احتمالا اپلیکیشن های پیام رسان مثل واتس اپ، تلگرام، وی چت و Hangouts. درحدود 2.5 میلیارد نفر حداقل یک اپلیکیشن پیام رسان دارند و سه تا از 10 اپلیکیشن دانلود شده در iOS اپلیکیشن های پیام رسان هستند. بنابراین اگر بیشترین وقت خود را در اپلیکیشن های پیام رسان صرف می کنیم احتمالا بد نیست خدمات، سرویس ها و کسب و کارها نیز در همانجا با ما در تعامل باشند.

در روزهای آغازین اینترنت شاهد ظهور وب سایت ها بودیم پس از آن موتورهای جستجو برای تسهیل کردن امکان جستجو برای کاربران بوجود آمدند. در مورد اپلیکیشن های موبایل هم این اتفاق رخ داد، اپ ستور و پلی استور اپلیکیشن ها را بر حسب نیاز، امتیاز، کاربرد و پارامترهای دیگر دسته بندی کردند.bots15

ربات های چت به کسب و کارها این امکان را خواهند داد فرآیندهای خود را به صورت مقرون به صرفه تر و خودکارتری انجام دهند. ربات های چت پارادایم جدیدی را بوجود آورده اند که در آن یک کاربر انسان می تواند با یک ربات تعامل برقرار کند. این هم افزایی امروزه به صورت گسترده وجود ندارد، مثلا می توانید به کمک یک اپلیکیشن یک پیتزا سفارش دهید یا یک تاکسی درخواست کنید اما اگر سئوال یا نیاز خاصی داشته باشید باید با افراد حاضر در آن مرکز صحبت کنید. اما در پلتفرم ربات های چت می توانید هر سئوالی کهه می خواهید بپرسید و این سئوال توسط یک انسان را ربات پاسخ داده خواهد شد تا جاییکه گاهی تشخیص این موضوع که توسط کدام یک پاسخ داده شده دشوار خواهد بود.

اگر همانطور که در ماههای اخیر شاهد بوده ایم ربات های چت به رشد خود ادامه دهند شاهد وقوع انقلابی در این زمینه خواهیم بود و به زودی با افزایش تعداد ربات های چت شاهد ظهور بوت استورها نیز خواهیم بود و بعید نیست ربات ها جایگزین اپلیکیشن ها شوند.

Source: venturebeat

 

 

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 1 =

Mobile Sliding Menu