following

بیل گیتس تایید می کند که هوش مصنوعی انسان ها را بی مصرف خواهد کرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مورخی به نام Yuval Harari در مورد آینده ی بشر به شدت نا امید است. او فکر می کند ما انسان ها آینده ی خود را به ربات ها خواهیم باخت.

به گزارش گاردین کتاب جدید او به نام Homo Sapiens تاریخ مختصری از آینده ی است که حاوی پیش بینی های وخیمی خواهد بود.

او ادعا می کند که هوش مصنوعی بعضی از مردم را به خدا تبدیل خواهد کرد. این جمله ی او اشاره ای دارد به جمله ی مدیر بخش مهندسی گوگل که می گوید دیگر نمی توانم برای لحظه ای صبر کنم که به سطح خدایی برسم!

Harari ظهور طبقاتی بی فایده را پیش بینی می کند. تکنولوژی به سرعت حرکت می کند . هیچکس نمی داند در دانشگاه چه رشته ای را انتخاب کند زیرا هیچکس نمی داند با گذر زمان چه مهارت هایی مفید خواهند بود.

6

برای حصول اطمینان از بقا باید شخصیت های خود را دوباره اختراع کنیم و آنقدر به این روند سرعت بخشیم که هیچکس نتواند به گرد پای ما برسد. بعضی در این شرایط بی فایده تلقی خواهند شد.

به گفته او : این افراد از دیدگاه اقتصادی و سیاسی و از دیدگاه اخلاقی بی فایده تلقی خواهند شد. او باور دارد دولت ها فقط آنقدر به این افراد پرداخت خواهند کرد که زنده بمانند.

Harari می گوید: به هر حال معنای زندگی مردم چه خواهد شد، صبح ها با چه امیدی بیدار می شوند؟ آنهایی که آینده نگرانی شاد هستند ممکن است بگویند اینها چیزهایی است که صد سال است که می شنویم اما از آغاز انقلاب صنعتی یعنی در حدود 200 سال است که شاهد چنین پیش بینی هایی بوده ایم و هرگز به وقوع نپیوسته اند اما این داستان، داستان چوپان دروغگوست در پایان بالاخره گرگ واقعی خواهد آمد و به نظر می رسد زمان آمدن گرگ واقعی نزدیک است.

20

ماشین های قبلی جایگزین توانایی های فیزیکی ما می شدند اما ماشین های حال حاضر جایگزین مهارت های شناختی ما می شود مثل ماشین هایی که توسط گوگل و سایر کمپانی ها ساخته می شوند.

به محض اینکه این موضوع فراگیر شود به نظرتان به درد چه کاری خواهیم خورد؟

ممکن است حرف های او برایتان خنده دار باشد اما کتاب قبلی او به نام Sapiens: تاریخچه ی مختصری از بشریت در لیست پنج کتاب محبوب بیل گیتس قرار دارد.

بنابراین اگر موسس مایکروسافت فکر می کند Yuval Harari چیزی جالب برای گفتن دارد ممکن است او هم برای بعضی در دنیا نگران باشد،  بیل گیتس تایید می کند که هوش مصنوعی انسان ها را بی مصرف خواهد کرد.

اگر هنوز هم شک دارد بد نیست از خود Siri بپرسید. از Siri پرسیده شد: آیا ربات ها دنیا را به دست خواهند گرفت؟ و او پاسخ داد: اصلا مهم نیست من چه فکر می کنم و دوباره از او پرسیده شد آیا طبقه ای بی فایده در آینده بوجود خواهند آمد و Siri پاسخ داد: وقتی همه چیز را من برای شما انجام دهم.

Source: cnet

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu