بیل گیتس تایید می کند که هوش مصنوعی انسان ها را بی مصرف خواهد کرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مورخی به نام Yuval Harari در مورد آینده ی بشر به شدت نا امید است. او فکر می کند ما انسان ها آینده ی خود را به ربات ها خواهیم باخت.

به گزارش گاردین کتاب جدید او به نام Homo Sapiens تاریخ مختصری از آینده ی است که حاوی پیش بینی های وخیمی خواهد بود.

او ادعا می کند که هوش مصنوعی بعضی از مردم را به خدا تبدیل خواهد کرد. این جمله ی او اشاره ای دارد به جمله ی مدیر بخش مهندسی گوگل که می گوید دیگر نمی توانم برای لحظه ای صبر کنم که به سطح خدایی برسم!

Harari ظهور طبقاتی بی فایده را پیش بینی می کند. تکنولوژی به سرعت حرکت می کند . هیچکس نمی داند در دانشگاه چه رشته ای را انتخاب کند زیرا هیچکس نمی داند با گذر زمان چه مهارت هایی مفید خواهند بود.

6

برای حصول اطمینان از بقا باید شخصیت های خود را دوباره اختراع کنیم و آنقدر به این روند سرعت بخشیم که هیچکس نتواند به گرد پای ما برسد. بعضی در این شرایط بی فایده تلقی خواهند شد.

به گفته او : این افراد از دیدگاه اقتصادی و سیاسی و از دیدگاه اخلاقی بی فایده تلقی خواهند شد. او باور دارد دولت ها فقط آنقدر به این افراد پرداخت خواهند کرد که زنده بمانند.

Harari می گوید: به هر حال معنای زندگی مردم چه خواهد شد، صبح ها با چه امیدی بیدار می شوند؟ آنهایی که آینده نگرانی شاد هستند ممکن است بگویند اینها چیزهایی است که صد سال است که می شنویم اما از آغاز انقلاب صنعتی یعنی در حدود 200 سال است که شاهد چنین پیش بینی هایی بوده ایم و هرگز به وقوع نپیوسته اند اما این داستان، داستان چوپان دروغگوست در پایان بالاخره گرگ واقعی خواهد آمد و به نظر می رسد زمان آمدن گرگ واقعی نزدیک است.

20

ماشین های قبلی جایگزین توانایی های فیزیکی ما می شدند اما ماشین های حال حاضر جایگزین مهارت های شناختی ما می شود مثل ماشین هایی که توسط گوگل و سایر کمپانی ها ساخته می شوند.

به محض اینکه این موضوع فراگیر شود به نظرتان به درد چه کاری خواهیم خورد؟

ممکن است حرف های او برایتان خنده دار باشد اما کتاب قبلی او به نام Sapiens: تاریخچه ی مختصری از بشریت در لیست پنج کتاب محبوب بیل گیتس قرار دارد.

بنابراین اگر موسس مایکروسافت فکر می کند Yuval Harari چیزی جالب برای گفتن دارد ممکن است او هم برای بعضی در دنیا نگران باشد،  بیل گیتس تایید می کند که هوش مصنوعی انسان ها را بی مصرف خواهد کرد.

اگر هنوز هم شک دارد بد نیست از خود Siri بپرسید. از Siri پرسیده شد: آیا ربات ها دنیا را به دست خواهند گرفت؟ و او پاسخ داد: اصلا مهم نیست من چه فکر می کنم و دوباره از او پرسیده شد آیا طبقه ای بی فایده در آینده بوجود خواهند آمد و Siri پاسخ داد: وقتی همه چیز را من برای شما انجام دهم.

Source: cnet

از دست ندهید!

پیکسل گوگل و گلکسی S7

مقایسه پیکسل گوگل و گلکسی S7 – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟!

پیکسل گوگل و گلکسی S7 هر دو دارای دوربین‌هایی فوق‌العاده هستند و باتری‌های قدرتمند از هر دو پشتیبانی می‌کنند.

ادامه مطلب...
دستگاه واقعیت مجازی بویایی

دستگاه واقعیت مجازی بویایی Vaqso VR بوهای مختلف را وارد دنیای بازی‌ها می‌کند!

دفتر مرکزی شرکت Vaqso در سانفرانسیسکو قرار دارد اما در اصل یک شرکت ژاپنی است که پیشگام ساخت دستگاه

ادامه مطلب...
راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن

با راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن به سادگی آب خوردن سد بیکاری را بشکنید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن موضوع بسیار مهمی است که یک توسعه‌دهنده نباید از کنار آن به سادگی

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu