آیا پوشیدنی HeadScan می تواند افسردگی را تشخیص دهد؟

دسته : پوشیدنی‌ ها

هات اپ نیوز:

یک پوشیدنی در حوزه ی سلامت با همکاری دانشگاه ایالتی میشیگان و لابراتور Bell در حال طراحی است که می تواند به پزشکان در به دست آوردن تصویری کامل و بی نقص در مورد بیمارانی که از چاقی مزمن، دیابت و آسم رنج می برند کمک کند.

این پوشیدنی که HeadScan نامیده شده است به شانه های بیمار چسبانده می شود و باعث هدایت امواج رادیویی به سمت مغز آنها می شود، امواج رادیویی می توانند همه چیز از جمله خوردن، آشامیدن، سرفه کردن و صحبت کردن را ثبت کنند که می توانند برای تجزیه و تحلیل پزشکان اطلاعات با ارزشی در بر داشته باشند.

wearable-technology

پوشیدنیHeadScan  با استفاده از سیگنال های رادیویی می تواند فعالیت های مهم را حس کند و با فراهم کردن یک راه حل هدفمند و امن نواقص تکنولوژی های پوشیدنی اخیر را برطرف کند. پزشکان با استفاده از این پوشیدنی می توانند به راحتی دریابند که آیا چاقی یک بیمار به خاطر برنامه ی رژیمی اوست یا با آنالیز نحوه ی صحبت او با دیگران احتمال ابتلای او را به افسردگی مشخص کنند. به گفته ی Mi Zhang بررسی دائمی رژیم غذایی بسیار مهم است اما معمولا انسان ها در ردیابی چنین مسائلی ناموفق هستند.

تجهیزات ردیابی سلامتی در گذشته پیچیده و دست و پا گیر بودند اما پوشیدنی HeadScan  با ارتقایی که از نظر وزن و سایز داشته است بر حریم شخصی نیز تاثیر زیادی خواهد داشت. در تکنولوژی های حال حاضر معمولا دوربین ها و میکروفون هایی استفاده می شود تا به ردیابی صدا و معیارهای دیگر بپردازند که چندان با حریم شخصی بیمار مطابقت ندارد.

پوشیدنی ها به عنوان یکی از مفیدترین تکنولوژی ها مخصوصا برای اهداف پزشکی در حال ظهور هستند بنابراین باید انتظار داشته باشیم پوشیدنی هایی مثل HeadScan توسط پزشکان بیشتری مورد استفاده قرار گیرند باید دید آیا پوشیدنی HeadScan می تواند افسردگی را تشخیص دهد و به درمان سریع تر این بیماران کمک کند.

ویدئوی جالب این مطلب را می توانید از زیر مشاهده کنید.

Source: readwrite

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu