Batlle Bay

چند ترفند برای آزاد کردن حافظه ی با ارزش آیفون شما

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

فضای حافظه بر روی هر گوشی موبایلی ارزشمند است و کمبود حافظه واقعا آزار دهنده خواهد بود مخصوصا در آیفون که به دلیل نبود کارت حافظه هیچ گزینه ای برای افزایش و ارتقا حافظه وجود ندارد.

نبود فضای حافظه ی کافی در مواقعی که می خواهید رسانه یا اپلیکیشنی نصب کنید واقعا محدود کننده می شود. در اینجا به چند ترفند برای آزاد کردن حافظه ی با ارزش آیفون شما اشاره خواهیم کرد.

ذخیره کردن پیام ها را متوقف کنید

آیا می دانستید در iOS 9 پیام ها به صورت پیش فرض ذخیره می شوند؟ این کار فضای حافظه را به میزان زیادی اشغال می کند. برای این مصرف غیرضروروی حافظه مراححل زیر را انجام دهید:

1 . به Settings > Messages > Keep Messages بروید.

2 . گزینه ای خواهید دید که براساس آن پیام ها تا 30 روز یا یکسال نگه داشته می شوند.

3 . بر روی گزینه ی 30 days کلیک کنید با این کار همه ی پیام های قدیمی تر از 30 روز ظاهر می شوند آنها را حذف کنید.

image2

حافظه ی پنهان (Cache)را پاک کنید

پاک کردن داده های تاریخ و وب سایت راه دیگری برای ذخیره ی فضای آیفون است. به Settings > Safari browser بروید و در آنجا داده های Clear History and Website Data را پاک کنید.

Camera Roll را بهینه سازی کنید
برای بهینه سازی camera roll به قسمت Settings > iCloud > Photos > Optimize iPhone Storage بروید سپس گزینه ی Photos option فقط زمانی ظاهر می شود  iCloud Photo Library روشن باشد.
settings-clear-safari-

ترفند پاداش

دکمه ی هوم و پاور را برای ( مثل کاری برای ریبوت کردن انجام می دهید) 10 ثانیه با هم نگه دارید. لوگوی اپل آشکار می شود. با این کار حافظه ی پنهان و رم پاک می شوند.

چگونه فضای حافظه را مدیریت کنید.

برای یافتن فضای حافظه ای که استفاده می کنید به Settings > General > Storage & iCloud Usage بروید. تصویری که در زیر Storage نشان داده می شود همان حافظه ی استفاده شده  است. Available and Manage Storage.  میزان فضایی که به صورت محلی استفاده کرده اید Used است و Available نیز فضای باقیمانده است. بر روی گزینه ی Manage Storage کلیک کنید، لیستی از اپلیکیشن ها از بزرگ به کوچک نمایان می شوند، اپلیکیشن هایی که مفید نیستند را علامت گذاری کنید و آنها را پاک کنید با این کار نیز فضای حافظه خالی می شود.
هچنین با رفتن به Settings > General > About و قسمت Available نیز می توانید فضای در دسترس حافظه را بررسی کنید.

Source: techtimes