Batlle Bay

آیا این دستگاه واقعیت افزوده جای کامپیوتر شما را خواهد گرفت؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در میان شرکت های سیلیکون ولی یکی از آنها به نام Meta به دنبال تغییر همه چیز در مورد کامپیوترها و نحوه ی استفاده ی ما از آنهاست.

تکنولوژی علوم مبتنی بر اعصاب ممکن است روزی جایگزین کامپیوترها و گوشی ها شود،  فقط کافی است هدست Meta 2 را بر روی چشمان خود بگذارید و پس از آن ده صفحه ی کامپیوتر هولوگرافیک خواهید دید که در هوا معلق هستند. وب سایت مورد نظر را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. می توانید تصاویر را از هم جدا کنید و داخل آنها را بببینید. یک آیکون گوشی در جلوی شما ظاهر می شود که زنگ می خورد آن را فشار دهید و تماس گیرنده به شکل هولوگرافیک ظاهر می شود. او مدل یک خانه را به شما نشان می دهد شما هم می توانید آن را بچرخانید و همه ی قسمت هایش را ببینید.

 

-1x

با تکنوژی متا با کنترل محتوای سه بعدی با دستان خود به یک سیستم عامل تبدیل می شوید. تصویری کوچک از واقعیت افزوده که حالتی کاربردی یافته است و دیگر نیازی به کیبورد و صفحه نمایش کامپیوتر نخواهید داشت. هدف Meta ساخت سیستم عاملی است که کار کردن با آن صد برابر از سیستم عامل های معمولی آسان تر باشد. آیا این دستگاه واقعیت افزوده جای کامپیوتر شما را خواهد گرفت؟

به گفته ی Meron Gribetz مسئول ارشد اجرایی این استارتاپ ما برای حذف منوی استارت و تمامی این آیکون ها و دکمه هایی که مغز را وادار به انجام گام های اضافه می کنند بی صبرانه تلاش می کنیم. Gribetz سی ساله بعد از تحصیل در رشته ی علوم اعصاب و علوم کامپیوتر استارتاپ Meta را در سال 2012 بنیان گذاشت.

او معتقد است هدستی بسیار سبک با رزولوشن بالاتر تصاویر و سنسورهای جدیدی ارائه خواهد کرد که به صورت یک نوار شیشه ای نامرئی بر روی چشم قرار می گیرد و در داخل یا بیرون خانه تصاویر هولوگرام را به چشم شما می تاباند و در طول 5 سال جایگزین گوشی ها خواهد شد. حاصل همکاری عصب شناسان و مهندسان رابط کاربری خواهد بود که توسط مغز رد نشود. اتصالات صمیمی کوچکی بین مغز انسان و این کامپیوتر برقرار می شود. شرکت های مطرح اپل، آمازون، تویوتوتا موتور در حال حاضر به مشتریان اصلی این محصول تبدیل شده اند.

از کاربردهای حال حاضر هدست Meta 2 می توان به شببیه سازی درمان بیماران برای تعلیم پزشکان و برقراری تعامل با بیماران مجاز اشاره کرد. به گفته ی مدیر عامل استارتاپ پزشکی SimX هر کسی یکی از این هدست ها را بر روی چشمان خود بگذارد یک قدم به عقب برخواهد داشت و شگفت زده می شود. کاربر در فضایی غوطه ور می شود و همه چیز را واقعی می بیند و کاملا فراموش می کند که در حال استفاده از یک طرح واقعیت افزوده است.

brain vr

ویدئوی این مطلب جذاب را می توانید از زیر مشاهده کنید.

Source: bloomberg

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu