راه حل جدید پلیس کانادا برای برخورد با رانندگان گوشی به دست

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

پیام دادن در حین رانندگی یکی از خطرات تهدید کننده ای است که با وجود هشدارهای پلیس همچنان توسط خیلی از رانندگان انجام می گیرد اما پلیس در سراسر کشورها به دنبال سرکوب کردن این معضل جدید است. اما بهترین راه برای گرفتن پیامک دهندگان سیار چیست؟ در بریتیش کلمبیای کانادا پلیس راهکار جدیدی برای برخورد با رانندگان متخلف اندیشیده است . راه حل جدید پلیس کانادا برای برخورد با رانندگان گوشی به دست دوربین های DSLR جدید با یک لنز 50 میلی متری با یک تلسکوپ اسپاتینگ اسکوپ است. یک بسته ی بسیار منطقی و مقرون به صرفه که نسبت به لنزهای زوم 500 میلی متری ارزان تر است اما به راحتی می تواند عکس متخلفان را از سه چهارم مایل دورتر بیندازد.

این خبر بد برای کسانی که عاشق رانندگی در حالت گیجی هستند بسیار ناخوشایند خواهد بود. حتی در کشور کانادا چک کردن گوشی پشت چراغ قرمز نیز غیر قانونی است . خبر خوب برای رانندگان گیج و بی حواس این است که این سیستم فقط در تقاطع ها به خوبی جواب می دهد. برای دستگیر کردن رانندگان متخلف در بزرگ راه ها فعلا از همان Mk. 1 eyeball قدیمی استفاده می شود.

تدابیر جدید پلیس کانادا از جدیدترین ها در لیست تکنولوزی های برخورد با رانندگان سر به هوا محسوب می شود. اخیرا در نیویورک پلیس به دستگاه های آنالیز کننده ی پیام “textalyzers” مجهز شد، این دستگاه ها بعد از تصادف می توانند با بررسی گوشی راننده نشان دهند که آیا استفاده از گوشی حین رانندگی باعث تصادف شده است یا نه. تلسکوپ های قدیمی spotting scope کمی قدیمی تر هستند اما برای نوشتن جریمه واقعا کاربرد دارند.

Source: bgr

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu