crash club

چرا نباید چک کردن گوشی اولین کاری باشد که صبح ها انجام می دهید؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

وقتی از خواب بیدار می شوید نخستین کاری که می کنید چک کردن نوتیفیکیشن های گوشی است تا مبادا از تحولات جدیدی که رخ داده اند بی خبر بمانید. اما به گفته ی تریستان هریس طراح سابق اخلاق گرای گوگل نگاه کردن گوشی بلافاصله بعد از بیرون آمدن از تختخواب می تواند روز شما را خراب کند.

هریس در سه سال گذشته در مورد تاثیرهای سوء تکنولوژی بر ضعف ذهن ما تحقیقاتی انجام داده است. او طراحان تکنولوژی را با جادوگران مقایسه می کند و می گوید این افراد به دنبال نقاط کور، لبه ها، آسیب پذیری ها و محدودیت های درک مردم می گردند  بنابراین می توانند بر کارهایی که مردم انجام می دهند تاثیر بگذارند بدون اینکه حتی آنها بفهمند چه بلایی سرشان می آید. وقتی به تکنولوژی این قدرت را می دهید تجارب شما را به شیوه ای کنترل خواهد کرد که نخواهید فهمید.

او در مورد اینکه چرا نباید چک کردن گوشی اولین کاری باشد که صبح ها انجام می دهید می گوید:  وقتی صبح ها از خواب بیدار می شویم و گوشی خود را برای دیدن لیست نوتیفیکیشن ها روشن می کنیم شما با تجربه ی بیدار شدن از خواب و احاطه شدن با منویی از چیزهایی که دیروز اتفاق افتاده اند و در جریان آنها قرار نگرفته اید گرفتار می شوید.

تحقیقات دیگر نشان می دهند که دریافت مداوم نوتیفیکیشن ها میزان استرس را بالا می برند. برای مثال در تحقیقی که بر روی 2000 کارگر انجام شد مشخص شد نوتیفیکیشن های ایمیل با احساس بیشتر اضطراب ارتباط مستقیم دارند.

Phone

در تجزیه و تحلیلی دیگر در دانشگاه بریتیش کلمبیا محققان از 124 دانشجو و استاد خواستند ایمیل های خود را برای یک هفته به صورت مداوم چک کنند. هفته ی بعدی در طول روز فقط سه بار ایمیل ها را چک کنند و همه ی نوتیفیکیشن ها را نیز غیرفعال کنند. وقتی زمان بررسی ایمیل ها محدود شد سطح استرس پایین آمد و میزان احساسات مثبت بیشتر شد.

یک راهب بودایی به نام  Thich Nhat Hanh اشاره میکند وقتی احساس استرس می کنیم، یا در حال نشخوار گذشته ایم یا نگران آینده ایم. این دقیقا همان اتفاقی است که با نگاه کردن به نوتیفیکیشن های گوشی می افتد و به جای لذت بردن از صبح مجبور می شوید به همه ی کارهایی فکر کنید که می خواهید انجام دهید یا اتفاقاتی که دیروز افتاده است.

هریس پیشنهاد می کند به جای چک کردن گوشی باید بیشتر سعی کنید کارهایی را انجام دهید که با نیازهای واقعی شما مطابقت دارند. برای من خوردن یک فنجان چای بدون فکر کردن به موضوع خاصی بهترین حالت ممکن است، اگر چه این روزها هیچکس گوشش بدهکار نیست اما ایمیل ها و پیام ها می توانند منتظر بمانند.

Source: techinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn چرا نباید چک کردن گوشی اولین کاری باشد که صبح ها انجام می دهید؟

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu