faceapp

اعتیاد به تکنولوژی کره ای ها را به پارک ها کشاند!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یک رقابت عجیب در فضای آزاد که اخیرا بین 60 نفر در کره ی جنوبی انجام گرفت، اعتیاد به تکنولوژی کره ای ها را به پارک ها کشاند! این افراد گوشی ها و تبلت های خود را کنار گذاشتند و بدون اینکه کاری انجام دهند  در یکی از پارک های سئول به مدت 90 دقیقه روی زمین نشستند. فردی که در پایان این 90 دقیقه ثابت ترین میزان ضربان قلب را داشت در آخر به عنوان برنده اعلام شد.

space-out-

کره ی جنوبی با دارا بودن جمعیتی که 80 درصد دارای گوشی های هوشمند هستند یکی از عجیب ترین کشورها در این زمینه است. آمار ملی این کشور نشان می دهند که کاربران به طور متوسط روزانه 4 ساعت به پیام دادن، توییت کردن و بازی کردن می پردازند و 15 درصد آنها به گوشی ها اعتیاد دارند.

space-out-c

این پیوند در حال رشد با تکنولوژی و وابستگی شدید به آن باعث بروز مشکلاتی از جمله عدم توانایی فرد در زندگی بدون گوشی در کوتاه مدت شده است و شرایطی را ایجاد می کند که افراد نمی توانند بدون هجوم اطلاعات زندگی کنند.

به همین خاطر عده ای از هنرمندان این کشور این رقابت متفاوت را ترتیب داده اند. ازاین افراد خواسته شد به مدت 90 دقیقه صحبت نکنند، نخوابند، نخورند و از هیچ وسیله ی الکترونیکی استفاده نکنند. آنها در بیانیه ای اعلام کردند: برای 90 دقیقه اجازه بدهیم مغزهایمان در معرض هجوم اطلاعات گوشی ها، تلویزیون یا کامپیوتر قرار نگیرند.

در این 90 دقیقه ضربان قلب شرکت کنندگان ردیابی شد و امسال این جایزه به یک رپر محلی تعلق گرفت که این مسابقه را بسیار آرامش بخش توصیف کرد. او گفت از تهیه کردن آلبوم ها بسیار خسته شده بودم اما توانستم اندکی استراحت کنم و این شیوه را برای همه ی کسانی که میگرن یا فکرهای خسته کننده آزارشان می دهد پیشنهاد می کنم. برگزار کنندکان این مراسم امیدوارند با این کار همه یاد بگیرند ساعاتی هر چند کوتاه را به دور از دنیای تکنولوژی به استراحت اختصاص دهند.

Source: odditycentral

از دست ندهید!

کتانی‌های سیلیکون ولی

کتانی‌های سیلیکون ولی به نمادی از قدرت، سهل‌انگاری، خلاقیت و انحصار تبدیل شده‌اند

ساکنان دره سیلیکون همیشه به ساده‌پوشی شُهره بوده‌اند. سیلیکون ولی سرزمین فرمانروایانی است که همیشه با شلوار جین، تیشرت

ادامه مطلب...
تاثیر هوش مصنوعی بر نوشتار

تاثیر هوش مصنوعی بر نوشتار – یک پله فراتر از هوش طبیعی انسان!

به کارگیری و تاثیر هوش مصنوعی بر نوشتار تا دیروز دور از تصور بود اما انگار قرار است هر

ادامه مطلب...

در بازی Battle Islands باید در مقابل حریفانی واقعی از سراسر جهان بجنگید!

بازی Battle Islands محصول 505 Games می‌باشد. اولین موضوعی که این استودیو به آن تاکید دارد این است که می‌گوید ما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu