اعتیاد به تکنولوژی کره ای ها را به پارک ها کشاند!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یک رقابت عجیب در فضای آزاد که اخیرا بین 60 نفر در کره ی جنوبی انجام گرفت، اعتیاد به تکنولوژی کره ای ها را به پارک ها کشاند! این افراد گوشی ها و تبلت های خود را کنار گذاشتند و بدون اینکه کاری انجام دهند  در یکی از پارک های سئول به مدت 90 دقیقه روی زمین نشستند. فردی که در پایان این 90 دقیقه ثابت ترین میزان ضربان قلب را داشت در آخر به عنوان برنده اعلام شد.

space-out-

کره ی جنوبی با دارا بودن جمعیتی که 80 درصد دارای گوشی های هوشمند هستند یکی از عجیب ترین کشورها در این زمینه است. آمار ملی این کشور نشان می دهند که کاربران به طور متوسط روزانه 4 ساعت به پیام دادن، توییت کردن و بازی کردن می پردازند و 15 درصد آنها به گوشی ها اعتیاد دارند.

space-out-c

این پیوند در حال رشد با تکنولوژی و وابستگی شدید به آن باعث بروز مشکلاتی از جمله عدم توانایی فرد در زندگی بدون گوشی در کوتاه مدت شده است و شرایطی را ایجاد می کند که افراد نمی توانند بدون هجوم اطلاعات زندگی کنند.

به همین خاطر عده ای از هنرمندان این کشور این رقابت متفاوت را ترتیب داده اند. ازاین افراد خواسته شد به مدت 90 دقیقه صحبت نکنند، نخوابند، نخورند و از هیچ وسیله ی الکترونیکی استفاده نکنند. آنها در بیانیه ای اعلام کردند: برای 90 دقیقه اجازه بدهیم مغزهایمان در معرض هجوم اطلاعات گوشی ها، تلویزیون یا کامپیوتر قرار نگیرند.

در این 90 دقیقه ضربان قلب شرکت کنندگان ردیابی شد و امسال این جایزه به یک رپر محلی تعلق گرفت که این مسابقه را بسیار آرامش بخش توصیف کرد. او گفت از تهیه کردن آلبوم ها بسیار خسته شده بودم اما توانستم اندکی استراحت کنم و این شیوه را برای همه ی کسانی که میگرن یا فکرهای خسته کننده آزارشان می دهد پیشنهاد می کنم. برگزار کنندکان این مراسم امیدوارند با این کار همه یاد بگیرند ساعاتی هر چند کوتاه را به دور از دنیای تکنولوژی به استراحت اختصاص دهند.

Source: odditycentral

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu