اعتیاد به تکنولوژی کره ای ها را به پارک ها کشاند!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یک رقابت عجیب در فضای آزاد که اخیرا بین 60 نفر در کره ی جنوبی انجام گرفت، اعتیاد به تکنولوژی کره ای ها را به پارک ها کشاند! این افراد گوشی ها و تبلت های خود را کنار گذاشتند و بدون اینکه کاری انجام دهند  در یکی از پارک های سئول به مدت 90 دقیقه روی زمین نشستند. فردی که در پایان این 90 دقیقه ثابت ترین میزان ضربان قلب را داشت در آخر به عنوان برنده اعلام شد.

space-out-

کره ی جنوبی با دارا بودن جمعیتی که 80 درصد دارای گوشی های هوشمند هستند یکی از عجیب ترین کشورها در این زمینه است. آمار ملی این کشور نشان می دهند که کاربران به طور متوسط روزانه 4 ساعت به پیام دادن، توییت کردن و بازی کردن می پردازند و 15 درصد آنها به گوشی ها اعتیاد دارند.

space-out-c

این پیوند در حال رشد با تکنولوژی و وابستگی شدید به آن باعث بروز مشکلاتی از جمله عدم توانایی فرد در زندگی بدون گوشی در کوتاه مدت شده است و شرایطی را ایجاد می کند که افراد نمی توانند بدون هجوم اطلاعات زندگی کنند.

به همین خاطر عده ای از هنرمندان این کشور این رقابت متفاوت را ترتیب داده اند. ازاین افراد خواسته شد به مدت 90 دقیقه صحبت نکنند، نخوابند، نخورند و از هیچ وسیله ی الکترونیکی استفاده نکنند. آنها در بیانیه ای اعلام کردند: برای 90 دقیقه اجازه بدهیم مغزهایمان در معرض هجوم اطلاعات گوشی ها، تلویزیون یا کامپیوتر قرار نگیرند.

در این 90 دقیقه ضربان قلب شرکت کنندگان ردیابی شد و امسال این جایزه به یک رپر محلی تعلق گرفت که این مسابقه را بسیار آرامش بخش توصیف کرد. او گفت از تهیه کردن آلبوم ها بسیار خسته شده بودم اما توانستم اندکی استراحت کنم و این شیوه را برای همه ی کسانی که میگرن یا فکرهای خسته کننده آزارشان می دهد پیشنهاد می کنم. برگزار کنندکان این مراسم امیدوارند با این کار همه یاد بگیرند ساعاتی هر چند کوتاه را به دور از دنیای تکنولوژی به استراحت اختصاص دهند.

Source: odditycentral

از دست ندهید!

ایده خلاقانه واقعیت مجازی

با 5 ایده خلاقانه واقعیت مجازی معمار صعود کسب وکار خود باشید!

Magic Leap و Oculus Rift یکی از دو پیشگامان اصلی واقعیت مجازی هستند که تقریبا می‌توان گفت با وجود

ادامه مطلب...
فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور

ترمز فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور به زودی کشیده می‌شود!

کاربران موبایل و علی‌الخصوص آیفون چشم توسعه دهندگان را گرفت‌اند و پا به پای آن‌ها تا اپ استور آمده‌اند؛

ادامه مطلب...

هر آن چه که باید درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن بدانید، اینجاست!

در این مطلب بسیار جالب، نکاتی درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن در سال 2017 را برای شما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu