همکاری گوگل و کورزویل برای ساخت ربات های چت مخصوص گفتگوهای جالب

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

آیا واقعا می توانیم با یک ربات گفتگو کنیم؟ دستیاران صوتی مثل سیری، کورتانا و گوگل Now در این زمینه تلاش های خوبی بوده اند، اما هنوز هم ماشین هستند و سطح هوش مصنوعی آنها هنوز هم با درک و عقل انسان فاصله ی زیادی دارد. اما چندان باعث تعجب نیست که گوگل در حال کار بر روی ارتقا هوش مصنوعی است.

نویسنده ی مشهور ری کورزویل اعلام کرد که او و تیمش در حال کار با گوگل بر روی ربات های چت هستند. انتظار می رود این ربات ها آنچنان پیشرفته باشند که بتوانید گفتگوهای جالبی با آنها داشته باشید.

به گفته ی کورزویل این ربات ها بر مبنای شخصیت های مختلف کتاب ها طراحی می شوند علاوه بر این با استفاده از منابع خاص مثل وبلاگ ها برای تغذیه ی ربات ها نیز می توانید ربات هوش مصنوعی مورد علاقه ی خود را بسازید.

نتیجه ی همکاری گوگل و کورزویل برای ساخت ربات های چت مخصوص گفتگوهای جالب بسیار هیجان انگیزخواهد بود اما ربات های هوش مصنوعی با ظرفیت های واقعی انسان تا سال 2029 ظهور خواهند کرد. اگر همه چیز همانطور که برنامه ریزی شده پیش برود این ربات ها قادر به عبور از آزمون تورینگ خواهند بود یعنی شما تشخیص نخواهید داد آیا در حال صحبت با یک انسان هستید یا یک ربات شما را سر کار گذاشته است.

chatbot

به گفته ی کورزویل : اگر فکر می کنید می توانید یک گفتگوی معنادار با یک انسان داشته باشید تا سال 2029 می توانید یک گفتگوی معنادار با یک هوش مصنوعی داشته باشید. اما قبل از آن سعی کنید با همدیگر گفتگوهای معنادار داشته باشید.

باید دید منظور از گفتگوی معنادار و فراتر از آن گفتگوی معنادار با یک ربات چیست. آیا ربات ها را فقط به عنوان دستیارهای پیشرفته استفاه خواهیم کرد؟ شاید بتوانیم با آنها دوست شویم و تعاملات خود را با ربات ها به سطح انسان های واقعی برسانیم؟ این مفهوم در ظاهر جالب است اما امیدواریم به آخر الزمان ماشین ها منجر نشود.

Source: androidauthority

از دست ندهید!

پیکسل گوگل و گلکسی S7

مقایسه پیکسل گوگل و گلکسی S7 – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟!

پیکسل گوگل و گلکسی S7 هر دو دارای دوربین‌هایی فوق‌العاده هستند و باتری‌های قدرتمند از هر دو پشتیبانی می‌کنند.

ادامه مطلب...
دستگاه واقعیت مجازی بویایی

دستگاه واقعیت مجازی بویایی Vaqso VR بوهای مختلف را وارد دنیای بازی‌ها می‌کند!

دفتر مرکزی شرکت Vaqso در سانفرانسیسکو قرار دارد اما در اصل یک شرکت ژاپنی است که پیشگام ساخت دستگاه

ادامه مطلب...
راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن

با راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن به سادگی آب خوردن سد بیکاری را بشکنید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن موضوع بسیار مهمی است که یک توسعه‌دهنده نباید از کنار آن به سادگی

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu