Batlle Bay

زنان بیشتر از مردان در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بیش از نیمی از زنانی که در مطالعه ای که چندین سال قبل در کره برگزار شده بود شرکت کردند روزانه چهار ساعت یا بیشتر از اسمارتفون ها استفاده می کردند و دارای علائم بیشتری از اعتیاد به گوشی ها نسبت به مردان بودند.

پروفسور Chang Jae-yeon از دانشگاه Ajou  در گزارشی اعلام کرد که که طبق یک نظر سنجی که بین 1236 دانشجو در شش دانشکده برگزار شده بود مشخص شد یک جنسیت بیشتر در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارد.

زنان بیشتر از مردان در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارند، طبق این تحقیق 52 درصد از زنان روزانه چهار ساعت یا بیشتر از گوشی های خود استفاده می کنند که این رقم در مقایسه با میزان 29.4 درصدی مردان بیشتر است. درصد افرادی نیز که روزانه 6 ساعت یا بیشتر از گوشی ها استفاده می کنند نیز برای زنان 22.9 درصد  و برای مردان 10.8 درصد بود.

زنان گوشی ها را برای شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می دهند مخصوصا فیسبوک و اینستاگرام و در رتبه های بعدی تماس گرفتن، بازی کردن و یا جستجو قرار دارد. اما مردان از گوشی ها بیشتر در ساعت های استراحت خود استفاده می کنند. 37.2 درصد از زنان به هنگام صحبت با دیگران به صفحه ی گوشی های خود نگاه می کنند.

-image-a-

یک نفر از پنج زن یا 20.1 درصد گفته اند که اگر به گوشی خود دسترسی نداشته باشند احساس نا امنی می کنند در حالیکه این رقم برای مردان 8.9 درصد بوده است. وابستگی زنان به گوشی ها 10 درصد بیشتر از مردان بود. این نتایج برخلاف تصورات قبلی بود که مردان را در برابر مواردی مثل الکل، بازی های کامپیوتری و یا گوشی ها آسیب پذیر تر می دانستند.

طبق نتایج این نظر سنجی محققان اینگونه نتیجه گرفتند که اعتیاد بعضی زنان به گوشی های خود فراتر از یک نوع سرگرمی رفته است و در حال آسیب زدن به سلامت ذهنی آنان است. تمایل زنان برای حضور در شبکه های اجتماعی یا ارتباطات قوی تر از مردان است که باعث این اعتیاد شدید به گوشی ها شده است.

پروفسور چانگ توصیه می کند زنان سعی کنند گوشی های خود را در ساعاتی از روز دور از دسترس قرار دهند.

Source: koreatimes

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu