The best strategy games in 2016

زنان بیشتر از مردان در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بیش از نیمی از زنانی که در مطالعه ای که چندین سال قبل در کره برگزار شده بود شرکت کردند روزانه چهار ساعت یا بیشتر از اسمارتفون ها استفاده می کردند و دارای علائم بیشتری از اعتیاد به گوشی ها نسبت به مردان بودند.

پروفسور Chang Jae-yeon از دانشگاه Ajou  در گزارشی اعلام کرد که که طبق یک نظر سنجی که بین 1236 دانشجو در شش دانشکده برگزار شده بود مشخص شد یک جنسیت بیشتر در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارد.

زنان بیشتر از مردان در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارند، طبق این تحقیق 52 درصد از زنان روزانه چهار ساعت یا بیشتر از گوشی های خود استفاده می کنند که این رقم در مقایسه با میزان 29.4 درصدی مردان بیشتر است. درصد افرادی نیز که روزانه 6 ساعت یا بیشتر از گوشی ها استفاده می کنند نیز برای زنان 22.9 درصد  و برای مردان 10.8 درصد بود.

زنان گوشی ها را برای شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می دهند مخصوصا فیسبوک و اینستاگرام و در رتبه های بعدی تماس گرفتن، بازی کردن و یا جستجو قرار دارد. اما مردان از گوشی ها بیشتر در ساعت های استراحت خود استفاده می کنند. 37.2 درصد از زنان به هنگام صحبت با دیگران به صفحه ی گوشی های خود نگاه می کنند.

-image-a-

یک نفر از پنج زن یا 20.1 درصد گفته اند که اگر به گوشی خود دسترسی نداشته باشند احساس نا امنی می کنند در حالیکه این رقم برای مردان 8.9 درصد بوده است. وابستگی زنان به گوشی ها 10 درصد بیشتر از مردان بود. این نتایج برخلاف تصورات قبلی بود که مردان را در برابر مواردی مثل الکل، بازی های کامپیوتری و یا گوشی ها آسیب پذیر تر می دانستند.

طبق نتایج این نظر سنجی محققان اینگونه نتیجه گرفتند که اعتیاد بعضی زنان به گوشی های خود فراتر از یک نوع سرگرمی رفته است و در حال آسیب زدن به سلامت ذهنی آنان است. تمایل زنان برای حضور در شبکه های اجتماعی یا ارتباطات قوی تر از مردان است که باعث این اعتیاد شدید به گوشی ها شده است.

پروفسور چانگ توصیه می کند زنان سعی کنند گوشی های خود را در ساعاتی از روز دور از دسترس قرار دهند.

Source: koreatimes

از دست ندهید!

راز موفقیت بیل گیتس

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

استفاده بیل گیتس از تکنولوژی آنقدرها که شما فکر می‎کنید پیچیده نیست. همین شیوه تفکر، راز موفقیت بیل گیتس

ادامه مطلب...
محو شدن پست‌های نامناسب

محو شدن پست‌های نامناسب در اینستاگرام، تلاشی برای امنیت بیشتر کاربران!

اینستاگرام همیشه در مورد اعمال محدودیت برای تصاویر یا ویدئوهای خاص یا بسیار سختگیرانه عمل کرده است یا همانطور

ادامه مطلب...
بازاریابی اپلیکیشن موبایل

5 اشتباه وحشتناک در بازاریابی اپلیکیشن موبایل که احتمالا مرتکب می‌شوید!

مقوله بازاریابی اپلیکیشن موبایل از آن دسته امور ریسک‌دار و پُرخطر است که برخی از اشتباهات در آن به

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu