Pavel Durov

گوشی گلکسی بعدی سامسونگ دارای یک صفحه نمایش 4K UHD خواهد بود

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

گوشی گلکسی بعدی سامسونگ دارای یک صفحه نمایش 4K UHD خواهد بود که مخصوص واقعیت مجازی طراحی شده است. طبق گزارشاتی از UploadVR سامسونگ این صفحه نمایش 5.5 اینچی خود را با رزولوشن  4k که برای واقعیت مجازی طراحی شده است را در کنفرانس صفحه نمایش که در هفته ی گذشته برگزار شد رونمایی کرد.

این صفحه نمایش با کیفیت بالا برای VR دارای رزولوشن 3.840*2.160 با پیکسل در هر اینچ 806 است. بد نیست برای مقایسه بدانید که پرچمدار اخیر سامسونگ گلکسی S7 و S7 edge دارای رزولوشن 2560*1440 بودند بنابراین صفحه نمایش 4K UHD برای VR داری تراکم پیکسلی مشابه و رزولوشنی مشابه اکسپریا Z5 Premium است.

طبق گزارش UploadVR این صفحه نمایش زیبا، درخشان با رنگ ها و کنتراست عالی است اگر چه میزان فریم پایین تر است. گفته می شود این صفحه نمایش وسعت رنگی برابر با 97 درصد خواهد داشت.

براساس شایعات این صفحه نمایش هنوز یک نمونه ی اولیه است و هنوز مشخص نیست چقدر در این مرحله بماند. بعضی شایعات دیگر نیز پا را فراتر نهاده اند و گفته اند که در گلکسی نوت بعدی از این صفحه نمایش مخصوص واقعیت مجازی استفاده خواهد شد.  نوت 5 یک صفحه نمایش 5.7 اینچی داشت.

احتمال دیگر استفاده از این صفحه نمایش در گوشی گلکسی بعدی است که برای سازگاری با پلتفرم   Daydream VR گوگل طراحی خواهد شد. این گوشی سازگار با Daydream VR گوگل قبل از پایان امسال بیرون خواهد آمد.

Samsung-Bio-Blue-

علاوه بر این صفحه نمایش 4K ،صفحه نمایش Bio Blue نیز رونمایی شد که برای کاربرانی که تیره و تار می بینند مناسب است. همچنین سامسونگ صفحه نمایشی نیز به نام lightfield نیز رونمایی شد که کاربران را قادر می کند سطوح مختلف عمق تصاویر را بررسی کنند.

Source: techtimes