Pavel Durov

هند فروش آیفون های بازسازی شده ی ارزان را در این کشور رد کرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اپل به تازگی در تعهدی تصمیم به حضور 1000 ساله در هند گرفته است. اما به نظر می رسد همین ماه اول نیز چندان خوب پیش نرفته است و اپل قادر به راه اندازی فروشگاه های کوچک نیست، همچنین هند فروش آیفون های بازسازی شده ی ارزان را در این کشور رد کرد.

تیم کوک در سفری که ماه پیش به هند داشت ورود به بازار گوشی این کشور را یکی از برنامه های اصلی خود اعلام کرد. اما اپل برای انجام این کار نیاز به پیدا کردن راه حل برای فروش آیفون در کشوری دارد که متوسط قیمت گوشی کمتر از 100 دلار است.

راه حل این مشکل فروش آیفون های بازسازی شده ی و در حقیقت همان آیفون های استفاده شده با برطرف کردن نواقص آنها از بازارهای ثروتمندتر و ارائه ی آن با گارانتی با فقط چند صد دلار به هندی ها بود. اما دولت هند این راه حل را توهینی به خود دانسته و اعلام کرده قصد ندارد زباله دانی برای ته مانده های تکنولوژی اپل باشد.

دامپینگ در حوزه ی اقتصاد و تجارت دارای یک تعرف خاص و ناخوشایند است و به فروش محصولات در یک بازار خارجی با قیمت ارزان تر از بازار داخلی گفته می شود که به کشورهای توسعه یافته از نظر تکنولزی این امکان را می دهد از قدرت تولید خود برای رقابت های محلی بهره ی بیشتری ببرند.

اگر اپل قصد دراد به این شیوه آیفون های خود را ارزان تر بفروشد در حقیقت به نوعی دامپینگ دست زده است اما اپل ادعا می کند فروش آیفون های دست دوم موضوع دیگری است و تیم کوک فروش آیفون های دست دوم را دامپینگ نمی داند:

اول از همه اینکه ما هرگز چیز را دامپ نمی کنیم، در همه ی کشورها ما فرآیندی داریم که در آن گوشی که توسط صاحب اول آن استفاده شد ه است را تحویل می گیریم و آن را بازسازی می کنیم و یک گارانتی دقیقا مثل گارانتی آیفون نو بر روی آن قرار می دهیم. این گوشی با قیمتی ارزان تر فروخته می شود. ما گوشی های دست دوم را به شرایط بکر برای بازار هند برمی گردانیم و این شیوه ای برای به کار انداختن زنجیره ی تامین است.

timcook

به نظر نمی رسد این بار دولت هند از تیم کوک حمایت کند. اپل هنوز اجازه افتتاح فروشگاه های خود را در هند نگرفته است هند به دنبال افتتاح فروشگاهی است که در آن 30 درصد از محصولات محلی نیز به فروش برسند.

Source: bgr

از دست ندهید!

فالوور صفت

چرا به یک قوم فالوور صفت تبدیل شده‌ایم؟ حال و روز این روزهای ما دیدنی است!

دردناکی اوضاع این روزهای ما دسته‌ای گریه‎کُن می‌طلبد تا بر سر و صورت بزنند و شیون‌کنان فریاد بزنند ای

ادامه مطلب...
ال جی V30

رندرهای ال جی V30 با یک صفحه نمایش ثانویه کشویی منتشر شدند

دیروز نسخه اولیه ال جی V30 در رندرهای جدید درز کرده، به نمایش درآمدند. در این رندرها، شاهد یک

ادامه مطلب...
پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت‌شناس باشید!

در روزگاری زندگی می‌کنیم که هر برند برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باید وقت‌شناس باشد تا بیش‌ترین تعامل

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu