Batlle Bay

با Withings ارزیابی سلامت قلبی و عروقی در خانه فراهم شده است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

نوکیا به این نتیجه رسیده است که دیگر نمی تواند قدرت قبل را در بازار اسمارتفون ها داشته باشد و تصمیم گرفته است در زمینه ی همه ی لوازم مر بوط به گوشی و پوشیدنی ها فعالیت کند و این بازار را در اختیار خود بگیرد. نوکیا اخیرا شرکت فرانسوی Withings را به قیمت 191 میلیون دلار خریداری کرده است و به سرعت تجارت سلامت دیجیتال آن را به دست گرفته است. این کمپانی فنلاندی از ترازویی رونمایی کرد که علاوه بر اندازه گیری نمایه توده ی بدنی(BMI) و اندازه گیری سلامت قلب با توجه به فشار خون در بدن و میزان ماهیچه، میزان آب بدن، میزان چربی و توده ی استخوان را نیز اندازه گیری می کند و به کمک یک اپلیکیشن موبایل همه این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.-cardio-scale

با Withings ارزیابی سلامت قلبی و عروقی در خانه فراهم شده است این ترازو 18 میلی متر قطر دارد و دارای سطحی کاملا تخت است. باتری به صورت سالیانه شارژ می شود . اندازه گیری جدیدی که به این ترازو اضافه شده است اندازه گیری سرعت موج نبض در بدن شماست. سرعت موج نبض یک تصویر کلی از سلامتی قلب به شما خواهد داد. اگر سرعت موج نبض یا PVW زیاد باشد نشانگر عروق سفت، خطر فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی است. هر چه جریان خون آهسته تر باشد نشانگر شریان های انعطاف پذیر و خوب است.

withings-body-cardio-

ترازوی Withings با باز شدن دریچه ی آئورت تغییرات جزئی در وزن را ثبت می کند . الکترودهایی نیز در ترازو کار گذاشته شده اند که وقتی خون به پای شما می رسد آن را استنباط می کنند. با اندازه گیری زمانی که طول می کشد تا خون از قلب به پا برود و دانستن قد شما میزان سرعت موج نبض یا PVW مصاحبه می شود. با Withings ارزیابی سلامت قلبی و عروقی در خانه فراهم شده است اندازه گیری فقط به کمک دستگاهی گران قیمت به نام sphygmometer انجام می گرفته است که در اختیار متخصصان قلب و عروق بوده است اما به صورت خانگی با قیمت 130 تا 180 دلار  در اختیار کاربران نیز قرار گرفته است.

Source: engadget