following

بیل گیتس مرغدار می شود!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بیل گیتس مرغدار می شود! بنیان گذار مایکروسافت و میلیاردر نیکوکار در یکی از پست های اخیر خود گفته است اگر مجبور بود با روزانه فقط دو دلار زندگی کند به پرورش مرغ می پرداخت. نزدیک به 1 میلیارد نفر زیر خط فقر شدید زندگی می کنند و بنیاد بیل گیتس باور دارد که مرغ ها می توانند به تغییر این شرایط کمک کنند. بیل گیتس حاضر است بر روی این باور خود شرط ببندد و قول داده است به هر کسی که یادداشت های او را در روز سه شنبه بخواند و ثبت نام کند با نام خودش یک گله مرغ به افراد فقیر اهدا می شود.

-bill-gatess-gamified-p

گیتس می نویسد: هدف ما کمک به 30 درصد از خانواده های روستای در کشورهای جنوب صحرای افریقا است تا بتوانند به پرورش مرغ های واکسینه شده بپردازند. بنیاد گیتس با سازمان بین المللی Heifer که در زمینه ی کاهش فقر با فراهم کردن دام و آموزش در دنیا فعالیت دارد همکاری می کند.

 

بیل گیتس و تیمش با ساخت یک نمایشگاه آموزشی و قفس مرغ که قفس رویایی نامیده شده است این رویداد را جشن گرفتند. مرغ و تخم مرغ منبع غذایی خوبی برای خانواده های فقیر محسوب می شوند. این پرندگان در کشورهای فقیر آفریقای جنوبی بسیار پر طرفدار هستند و همین فروش آنها را آسان می کند. طبق یادداشت های بیل گیتس قیمت میانگین یک مرغ 5 دلار است این یعنی می توان برای هزینه ای روزانه یا پرداخت های فوری از آن استفاده کرد.

پرورش مرغ بیشتر فرصت سودآوری برای زنان محسوب می شود که می توانند استقلال بیشتری به دست آوردند و در تصمیمات خانه بیشتر سهیم شوند، همچنین کنترل بودجه ای برای سرمایه گذاری های بعدی محسوب می شود. شواهد نشان می دهد وقتی زنان پول را کنترل می کنند بیشتر به دنبال صرف آن برای اولویت های مثل آموزش، سلامتی و غذا  هستند که به مبارزه با فقر کمک می کند.

bill-gates

gates-chickens-

بیل گیتس اضافه می کند: من در زندگی آمار و ارقام زیادی دیده ام اما یکی از تاثیرگذارترین آنها این بود که وقتی زنان درآمد خانواده را کنترل می کنند  احتمال زنده ماندن فرزندان آنها بعد از سن پنج سالگی 20 درصد بیشتر می شود.

Source: geekwire

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu