Pavel Durov

5 تکنولوژی جدید که در یورو 2016 مورد استفاده قرار می گیرند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مسابقات فوتبال همواره در خط مقدم استقبال از فن آوری های جدید قرار داشته اند. در مسابقات یورو 2016 که در فرانسه آغاز شد نیز تکنولوژی های جدیدی توسط مقامات یوفا برای به کار گیری در مسابقات تصویب شد که نگاهی به 5 تکنولوژی جدید که در یورو 2016 مورد استفاده قرار می گیرند خواهیم داشت.

1 . توپ رسمی Beau Jeu آدیداس

cms

آدیداس بهترین اجزای Brazuca که توپ رسمی جام جهانی فیفا در برزیل بود را با عناصر فرانسوی ترکیب کرده است. این توپ جدید دارای پنل های نوآورانه ای است و طرح سطح آن برای گرفتن بهتر و دیدن بهتر به هنگام پرواز ارتقا یافته است.

2 . تکنولوژی ضد پهباد

5263

بعد از اتفاقی که در مسابقه بین صرب و آلبانی رخ داد مقامات فرانسوی قوانین ضد پهباد را تصویب کردند . اجازه پرواز به هیچ گونه پهبادی در زمین های تمرین و استادیوم ها در طول مسابقات داده نخواهد شد. قوانین ضد پهباد برای رهگیری و کنترل پهبادها در صورت مشاهده آنها استفاده خواهد شد.

در ماه آوریل نیز اقدامات فوری آزمایشی پیش گیرانه ای نیز برای مواقعی که از  پهبادها برای حمل مواد شیمیایی استفاده شود انجام گرفت. به گفته ی مسئول امنیتی بازی ها Ziad Khoury اقدامات بازدارنده ای در این مسابقات به کار گرفته خواهد شد که در هیچ مسابقه ای استفاده نشده است.

3 . تکنولوژی خط دروازه

A European Soccer

یوفا بالاخره یک تکنولوژی خط دروازه را به کار خواهد گرفت تا به داوران در تصمیم گیری در مورد خط دروازه که قبلا آشوب های زیادی به پا کرده بود کمک کند. این تکنولوژی در بسیاری از لیگ های خانگی در حال حاضر استفاده می شود از جمله لیگ برتر بارکلی در انگلستان و بوندسلیگای آلمان.

کشمکش های زیادی بین دو شرکت ارائه دهنده ی تکنولوژی خط دروازه وجود داشته است. GoalControl که دو سال قبل توسط فیفا مورد آزمایش قرار گرفت و شرکت Hawk-Eye که در بریتانیا و آلمان محبوب است و برای ورزش های راگبی، تنیس و کریکت استفاده می شود.

یوفا Hawk-Eye را انتخاب کرد که با استفاده از هفت دوربین پرواز توپ را ردیابی می کند و بر روی یک دستگاه ارتعاشی گل به ثمر رسانده را به داور نشان می دهد.

4 . استریمینگ زنده در واقعیت مجازی

Nokia's OZO camera, jpgیوفا به یکی از تیم های حاضر در یورو امکان استریم مسابقات به صورت زنده بر روی VR را داده است. دوربین OZO نوکیا که با موفقیت در لیگ نهایی مسابقات امسال به کار گرفته شد مسئولیت پخش گسترده ی زنده مسابقات انگلیس را در یورو به عهده گرفته است.

هر کدام از مسابقات انگلیس به صورت 360 درجه فیلمبرداری خواهند شد و یک تجربه کامل واقعیت مجازی را فراهم می کنند بعضی از مسابقات ولز، ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند نیز به صورت واقعی مجازی پخش می شوند.

5 . تکنولوژی های پوشیدنی برای بازیکنان

sیکی از تکنولوژی های پوشیدنی که دو سال قبل در جام جهانی آلمان به کار گرفته شد  miCoachAdidas  بود که همه چیز از جمله سرعت بازیکن، میزان ضربان قلب و فاصله های دویدن در طول تمرینات را بررسی می کند.

قبلا مربیان با استفاده از غرایز و تجربیات خود در مورد تناسب اندام و موارد مشابه مربوط به بازیکنان قضاوت می کردند. هنوز هم استفاده از این غرایز مرسوم است با این تفاووت که از داده های خامی که در طول مسابقات یا تمرینات نیز در مورد هر بازیکن محاسبه شده است استفاده می کنند. اما از این پس مدیران با داشتن اطلاعاتی در مورد سطح خستگی هر بازیکن، با برخورد و فاصله پوشش داده شده می توانند تصمیمات هوشمندانه ای در مورد زمین فوتبال بگیرند.

پوشیدنی ها آمده اند که برای همیشه جایی برای خود در مسابقات فوتبال باز کنند  و استفاده از آنها در مسابقات بزرگی مثل یورو نقش آنها را پر رنگ تر از قبل خواهد کرد.

Source: gizmodo

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu