faceapp

آیا می توان بدون موسیقی، شاد زندگی کرد؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

امروزه موسیقی بیش از هر زمان دیگری در دسترس است به راحتی می توانید چه به صورت رایگان و یا با پرداخت مقداری پول به هر چیزی که می خواهید گوش دهید، تنها کافی است تصمیم بگیرید به موسیقی گوش کنید، انبوهی از اپلیکیشن های موبایل و راه های متنوع دیگر برای این کار خواهید یافت اما اهمیت موسیقی در زندگی شما چقدر است؟ آیا می توان بدون موسیقی زندگی کرد؟ یا بهتر است بگوییم آیا می توان بدون موسیقی، شاد زندگی کرد؟

ممکن است برای بعضی، تماشا کردن تلویزیون، دیدن فیلم، پیتزا، بستنی، شنا یا مطالعه کردن از عوامل اساسی دخیل در داشتن یک زندگی شاد باشند اما یکی از علایق مشترک همه ی ما استفاده از اینترنت برای موسیقی است. موسیقی روح را به پرواز در می آورد، باعث می شود فکر کنیم و خلاقیت را چندین برابر می کند. بنابراین اکثر ما می توانیم بدون موسیقی زندگی کنیم اما همواره کمبودی را احساس خواهیم کرد.

دکتر Daniel Levitin که استاد روانشناسی و علوم اعصاب رفتاری در دانشگاه مک گیل است احتمالا صلاحیت لازم را برای اظهار نظر در مورد این موضوع دارد. او در یکی از کتاب های خود در مورد موسیقی می گوید: مغز شما به موسیقی تمایل دارد، علم وسواس های انسانی در مورد رابطه ی انسان با موسیقی تحقیقات گسترده ای انجام داده است.

حقیقت جالبی که در این کتاب آمده اینگونه نقل می کند که: در طول بارداری و در 20 هفتگی، سیستم شنوایی جنین انسان عملکردی کامل دارد، و Levitin خاطر نشان می کند کودکان یک ساله به موسیقی که در رحم شنیده اند واکنش نشان می دهند که این موضوع باور نکردنی است حتی قبل از اینکه متولد شویم  قادر به شنیدن موسیقی هستیم و بعدا هم آن را به خاطر خواهیم آورد.

article-

Levitin به جنبه ی دیگر این موضوع نیز اشاره می کند و به افرادی اشاره می کند که آلزایمر شدید دارند، آنهایی که نمی توانند حتی نام فرزندان خود را به خاطر بیاورند هیچ مشکلی در خواندن ترانه هایی که در جوانی شنیده اند ندارند. موسیقی چنین اثر قدرتمندی بر زندگی ما دارد.

احتمالا همه موسیقی را دوست ندارند با یک هدفون معمولی و با اندکی زیاد کردن صدا همگی آنچه پیش رو و آنچه پشت سر داشته ایم را فراموش می کنیم و برای مدتی در لحظه زندگی می کنیم.

Source: cnet

از دست ندهید!

یادگیری ماشینی Blippar

یادگیری ماشینی Blippar مثل یک ماشین‌بازِ حرفه‌ای ماشین‌ها را شناسایی می‌کند!

یادگیری ماشینی Blippar تکنولوژی تشخیص خودکار خودرو می‌باشد که به تازگی معرفی شده تا به همه ماشین‌بازها نشان دهد

ادامه مطلب...
فایل‌های دانلود شده در اندروید

پیدا کردن فایل‌های دانلود شده در اندروید در کم‌تر از یک دقیقه!

هر چند بسیاری از کارها در سیستم عاملی مانند اندروید با این انعطاف و سازگاری خیلی ساده به نظر

ادامه مطلب...
رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی

رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی و بازاری که به مذاق توسعه‌دهنده خوش می‌آید

آیا می‌دانستید رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی هم برای کاربر و هم برای سازنده اپلیکیشن بیش‌تر است؟!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu