خالق اندروید آینده ی اسمارتفون ها را گوشی های کوانتومی می داند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اندی روبین خالق اندروید و یکی از افراد پیش قدم در فعالیت های رباتیک گوگل آینده ای را تصور می کند که هوش مصنوعی قدرت همه ی گوشی ها را به دست خواهد گرفت. روبین گفت: ترکیبی از محاسبات کوانتومی و پیشرفت های هوش مصنوعی هوش آگاهی را تشکیل داده که زیر بنای هر قطعه از تکنولوژی را تشکیل خواهد داد.

اگر محاسبات آنچنان که باید قدرتمند باشند فقط به یکی از آنها نیاز خواهید داشت و نیازی به بردن آن به این طرف و آن طرف نیست، فقط باید آگاه باشد. کمی نظریه پردازانه و ماورائی به نظر می رسد اما روبین در حال سرمایه گذاری بر روی کمپانی هایی است که این هدف را در آینده محقق کنند.

یکی از این کمپانی ها که در زمینه ی محاسبات کوانتومی فعالیت می کند از مجموعه ای از محققان تشکیل شده است که روبین فکر می کند روزی گوشی های کوانتومی را با استفاده از فرآیندهای ساخت استاندارد، تجاری خواهند کرد. محاسبات کوانتومی قول داده است در قدرت پردازش تحول اساسی ایجاد کند و ماهیت احتمالی اینترنت را به یک نظم فیزیکی نزدیک کند.

ارباب که خواهد بود و نوکر که خواهد بود؟

روبین می گوید خطوطو پایینی محاسبات کوانتومی را هوش مصنوعی و رباتیک تشکیل می دهند. برای اینکه هوش مصنوعی بتواند نیازهای مصرف کننده را پاسخ دهد نیاز به سخت افزاراهاست که در اینجا ربات ها به میان می آیند. ربات ها سنسورهای متحرکی هستند که می توانند محیط را حس کنند. علاوه بر این هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی هم می توانند در مطابقت دادن الگوها و تکمیل یکدیگر نقش اساسی دارند و به گفته ی روبین ترکیب این دو نشان خواهد داد ارباب کیست و نقش نوکر را چه کسی بازی خواهد کرد.

خالق اندروید آینده ی اسمارتفون ها را گوشی های کوانتومی می داند و در آخر به این موضوع اشاره کرد که اگر به کوانتوم بدون هوش مصنوعی فکر می کنید، اگر فکر می کنید این نوع رمزگذاری جدید چگونه تمام رمزگذاری هایی که تاکنون داشته ایم را از بین خواهد برد بد نیست بدانید نگرانی اصلی شما باید این باشد که محاسباتی با این قدرت چه معنایی خواهد داشت.

Source: theverge

از دست ندهید!

کسب و کار موفق

4 کلید اصلی کسب و کار موفق از زبان سازنده دستیار صوتی سیری

بدون شک شما هم با ما هم‌عقیده هستید که دستیار صوتی سیری که توسط آدام چیر، یکی از توسعه‌دهندگان این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن TheCut

با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد!

به نظر می‌رسد با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد! جالب است نه؟ ایده‌ای جذاب که اگر نسخه

ادامه مطلب...
پوشیدنی Ontenna

پوشیدنی Ontenna به افراد ناشنوا در حس کردن صدا کمک می‌کند!

پوشیدنی Ontenna یکی از پوشیدنی‌های مورد نیاز برای تغییر زندگی افراد ناشنوا است که از شنیدن صداهای مختلف محروم

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu