following

فوبینگ یا بی اعتنایی به دیگران به خاطر گوشی، بیماری واگیردار جدید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

استفاده از گوشی وقتی با سایر افراد هستید اصلا رفتار مودبانه ای نیست، اما همه ی ما دائما این کار را انجام می دهیم. خیلی راحت با قطع صحبت دوست یا همکار خود می گوییم ببخشید باید یک زنگ بزنم یا پیام بفرستم یا در حالی که حرف دیگران را با تکان دادن سر گوش می کنیم مدام در حال نگاه به صفحه های گوشی خود هستیم.

گاهی خودمان نیز این رفتار را کاملا بی ادبی می دانیم که به هنگام صحبت کردن با دیگران در صورتی که از گوشی خود استفاده می کنند از آنها بخواهیم گوشی را کنا بگذارند اما این حق ماست که وقتی قرار است با کسی صحبت کنیم در تمامی لحظات توجه کامل آنها را داشته باشیم. فقط کافی است یک وقفه در هر موقعیتی داشته باشیم گوشی ها سریع بیرون می آیند و سیری در احوالات اینستاگرام یا پیام رسان محبوب خود تلگرام می کنیم.

phubbingf

به متمرکز شدن بر روی گوشی در محافل اجتماعی فوبینگ گفته می شود ترکیبی از اصلاحات گوشی و بی اعتنایی. طبق تحقیقاتی مشخص شد افراد وقتی در جمع دوستان قرار می گیرند و توانای کمی در کنترل خود دارند به صفحه ی گوشی می چسبند و میزان بالاتری از اعتیاد به اینترنت و اعتیاد به اسمارتفون ها دارند.

یکی از جالب ترین نکات این تحقیق بود که افرادی که دچار فوبینگ هستند بیشتر احتمال دارد همین رفتار را از طرف بقیه تجربه کنند دلیل این موضوع نیز از نظر نویسندگان دانشگاه کنت کاملا مشخص است، یک تلافی ساده اگر سعی کنید با کسی صحبت کنید و آنها مشغول گوشی هایشان باشند شما هم در مقابل در این بازی شرکت خواهید کرد.

Phubbing2

اگر شخصی در یک گروه شروع به استفاده از گوشی خود کند بقیه هم این رفتار اجتماعی را قابل قبول می دانند و شروع به انجام آن می کنند ناگهان همه مشغول می شوند. فوبینگ بسیار حساس به اثر کاذب اجماع است یعنی فرد فکر می کند دیگران عقاید و رفتارهای او را قبول دارند بنابراین نوتیفیکیشن ها گوشی را در یک میهمانی چک می کنند و فکر می کنند هیچکس مشکلی با این کار ندارد بنابراین فشار اجتماعی خاصی حس نمی کنند.

به گفته ی محققان فوبینگ یا بی اعتنایی به دیگران به خاطر گوشی، بیماری واگیردار جدید است که کم کم به یک رفتار عادی تبدیل شده است. همه با خوشحالی به رفتار فوبینگ مبتلا شده اند. تحقیقات اخیر نشان داده اند در روابط عاشقانه وقتی یکی از طرفین به این رفتار دچار باشد احتمال نارضایتی بیشتر می شود، زندگی با یک فوبر بسیار دشوار خواهد بود. در جهانی سراسر اسمارتفونی به سر می بریم اما به خاطر داشته باشید اگر فوب کنید مورد فوب شدن هم قرار می گیرید با دیگران همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با خودتان رفتار شود.

Source: theatlantic

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu