شکلک تفنگ به گوشی ها راه نخواهد یافت

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

شکلک ها نقش مهمی در دنیای اسمارتفون ها در سراسر دنیا دارند بنابراین یونیکد سازمان طراحی شکلک ها در حال کار بر روی نسل بعدی آنهاست.

با نزدیک شدن به المپیک ریو یونیکد برای یکی از ورزش ها شکلک تفنگ را اضافه کرده است زیرا تیراندازی با تفنگ یکی از ورزش های المپیک محسوب می شود. اما چندین کمپانی از جمله اپل، مایکروسافت و حتی گوگل با این پیشنهاد مخالفت کرده اند و انتظار دارند هیچ شکلک مربوط به تفنگی در دیوایس های خود نداشته باشند. اپل اولین کمپانی بود که این تصمیم را وتو کرد و مایکروسافت و گوگل هم به پشتیبانی از اپل تصمیم به انجام همین کار گرفتند.

rifle

دلیل این تصمیم بسیار ساده است: این شکلک می تواند خشونت با استفاده از اسلحه را تشویق کند و با توجه به اتفاقات اخیر کمپانی های تکنولوژی به دنبال دوری از مورد  انتقاد  قرار گرفتن و بحث برانگیز شدن هستند. مارک دیویس مسئول ارشد یونیکد این موضع را تاکید کرد و گفت: شکلک تفنگ به گوشی ها راه نخواهد یافت. کمیته ی نظارت تصمیم گرفته است تفنگ را نه به صورت شکلک بلکه به صورت سمبل های سیاه و سفید اضافه کند. بنابراین شکلک تفنگ به پایگاه داده ای یونیکد اضافه خواهد شد  اما هیچ گوشی فروخته شده در بازار دارای این شکلک نخواهد بود.

Source: softpedia

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 18 =

Mobile Sliding Menu