نوتیفیکیشن های اینستاگرام چگونه بر روابط شما تاثیر خواهد گذاشت؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

قسمت نوتیفیکیشن های اینستاگرام معمولا بی ضرر به نظر می رسد در این قسمت که هر وقت بیکار می شویم و  می توانید ببینید چه کسی پست های شما را لایک کرده است یا کامنت گذاشته یا شما را فالو کرده است.

اما بحث اصلی سر تب “following” است که هر وقت از پست های نامفهوم و نکته ای اینستاگرام خسته می شوید سرکی به آنجا می کشید تا ببینید افرادی که شما آنها را فالو می کنید چه پست هایی لایک کرده اند. این قسمت که معمولا پر است از علایق و سلایق گاه عجیب و غریب دیگران ممکن است گاهی راهی برای سرک کشیدن در روابط اشخاص دیگر شود اشخاصی که شاید در گذشته با آنها رابطه داشته اید اما همچنان به دنبال باریکه ای اطلاعات در مورد روابط جدید آنها هستید.

نوتیفیکیشن های اینستاگرام چگونه بر روابط شما تاثیر خواهد گذاشت؟ در تلاطمی از افکار فروپاشنده قسمت following” را بررسی می کنید تا ببینید آیا آنها هم مثل شما غمگین هستند، آیا برایشان اهمیتی ندارد و آیا برای همیشه کنار گذاشته شده اید؟ شاید هم در این میان نام شخصی را بیابید که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و همین موضوع باعث چک کردن مکرر فید شود. شاید فکر کنید این اطلاعات به شما کمک می کنند اما تحقیقات نشان می دهد این کار می تواند حالتان را از آنی هم که هست بدتر کند.

محققان این رفتار را نظارت الکترونیکی بین فردی می نامند، نوعی تعقیب کردن الکترونیکی افراد. این محققان معتقدند این تعقیب کردن روابط افرادی که شاید قبلا در زندگی شما بوده اند و دیدن روابط و علایق جدید آنها ترک کردن یک رابطه را برای آنها بسیار دشوار خواهد کرد.

 

کارشناس روابط زوجین جیمز پریس می گوید: چک کردن مداوم قسمت following چندان چیز مخربی نیست مردمی با رابطه های سالم هم این کار را انجام می دهند، اما این قسمت می تواند نوعی توهم و سوء ظن نیز در ذهن دوست و شریک زندگی شما ایجاد کند، اینکه شما چه مدل پست هایی را لایک می کنید یا چه انگیزه ای از لایک کردن این پستها دارید می توانند زنگ خطری برای آنها باشند و باعث قضاوت های بی موردی شوند. اینکه افراد مورد علاقه ی شما پست های افراد خاصی را دوست دارند ممکن است واقعا دلیل خاصی که شما فکر می کنید را نداشته باشد.

اگر در روزهای سخت جدایی یا اختلافات شدید با نزدیک ترین افراد زندگیتان به سر می برد بهتر است از رسانه های اجتماعی و جاسوسی اینستاگرامی هم جدا شوید. بعضی علت مداوم این چک کردن ها را آگاهی در مورد خیانت های احتمالی عنوان می کنند اما آیا واقعا کسی که قصد انجام چنین کاری را دارد آن را در قسمت following به نمایش می گذارد؟ آیا تجزیه و تحلیل این قسمت و ارتباط دادن آن به حدس و گمان می تواند پایه ی محکمی برای خیلی از تصمیمات باشد؟ معمولا قسمت لایک ها یک قسمت بی معناست. به طور خلاصه چندان به این قسمت اعتماد نکنید چون می تواند فاجعه به بار آورد.

Source: mashable

از دست ندهید!

ایده خلاقانه واقعیت مجازی

با 5 ایده خلاقانه واقعیت مجازی معمار صعود کسب وکار خود باشید!

Magic Leap و Oculus Rift یکی از دو پیشگامان اصلی واقعیت مجازی هستند که تقریبا می‌توان گفت با وجود

ادامه مطلب...
فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور

ترمز فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور به زودی کشیده می‌شود!

کاربران موبایل و علی‌الخصوص آیفون چشم توسعه دهندگان را گرفت‌اند و پا به پای آن‌ها تا اپ استور آمده‌اند؛

ادامه مطلب...

هر آن چه که باید درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن بدانید، اینجاست!

در این مطلب بسیار جالب، نکاتی درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن در سال 2017 را برای شما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu