crash club

ماشین های هوشمند رانندگان خود را شناسایی می کنند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بعد از آزمایشات و تحقیقات بسیاری که در آغاز سال جاری میلادی انجام شده است، محققان عقیده دارند اکنون ماشین های هوشمند توانایی این را دارند تا رانندگان خود را به وسیله ی نحوه ی رانندگی کردنشان شناسایی کنند.

این آزمایشات بر روی 15 فرد مختلف انجام شد. به نحوی که هر کدام آنها ابتدا در یک پارکینگ بسته و محدود و سپس دور شهر را به طول 50 مایل با یک ماشین مشترک رانندگی کردند.

در این تحقیق محققان با استفاده از یک شبکه ی کنترل کننده اطلاعات مربوط به هر راننده را از طریق 15 سنسور مختلفی که در اتومبیل کار گذاشته شده بود جمع آوری و با استفاده از آنها الگوریتم هایی را طراحی کرده و به نتایج جالبی دست پیدا کردند. این اطلاعات شامل چگونگی شتاب گرفتن هر یک از رانندگان، نحوه و میزان چرخاندن فرمان، نحوه ی ترمز گرفتن و… بود.

smart-cars-could-identify-drivers-by-the-way-they-drive-505417-4

نتایج نشان داد که به وسیله ی این الگوریتم های طراحی شده می توان تمامی راننده ها را با دقت و تنها از طریق این سنسور ها شناسایی کرد. محققان عقیده دارند می توان تا جایی در این امر پیشرفت کنند که شناسایی راننده ها فقط و فقط از طریق پدال ترمز در 15 دقیقه رانندگی نیز با دقت بسیار بسیار بالا میسر شود.

آیا واقعا ماشین های هوشمند رانندگان خود را شناسایی می کنند؟

این در حالی است که هم اکنون نیز تقریبا 87 درصد از اطلاعات از طریق پدال ترمز به دست می آید. اما اگر بخواهیم از سنسور های بیشتری برای شناسایی استفاده کنیم ممکن است فقط به 8 دقیقه و یا کمتر زمان نیاز داشته باشیم. پدال ترمز، قدرت موتور و میزان چرخش فرمان اطلاعاتی هستند که بیشترین کمک را در شناسایی رانندگان می کنند.

smart-cars-could-identify-drivers-by-the-way-they-drive-505417-3

استفاده از این اطلاعات می تواند به راحتی مشخص کند که در زمان وقوع یک تصادف چه کسی پشت فرمان ماشین بوده است. البته تولیدکنندگان بزرگ ماشین عقیده دارند که اگر از این اطلاعات به خوبی محافظت نشود و هر کسی قادر به دسترسی به آن باشد می تواند حریم خصوصی استفاده کنندگان را بشکند. بنابراین بهتر است تا رانندگان بتوانند حریم خصوصی خود را حفظ کرده و اطلاعات جمع آوری شده در یک سرور بسیار محرمانه نگهداری و فقط در شرایط خاص استفاده شود.

source: softpedia

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu