ماشین های هوشمند رانندگان خود را شناسایی می کنند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بعد از آزمایشات و تحقیقات بسیاری که در آغاز سال جاری میلادی انجام شده است، محققان عقیده دارند اکنون ماشین های هوشمند توانایی این را دارند تا رانندگان خود را به وسیله ی نحوه ی رانندگی کردنشان شناسایی کنند.

این آزمایشات بر روی 15 فرد مختلف انجام شد. به نحوی که هر کدام آنها ابتدا در یک پارکینگ بسته و محدود و سپس دور شهر را به طول 50 مایل با یک ماشین مشترک رانندگی کردند.

در این تحقیق محققان با استفاده از یک شبکه ی کنترل کننده اطلاعات مربوط به هر راننده را از طریق 15 سنسور مختلفی که در اتومبیل کار گذاشته شده بود جمع آوری و با استفاده از آنها الگوریتم هایی را طراحی کرده و به نتایج جالبی دست پیدا کردند. این اطلاعات شامل چگونگی شتاب گرفتن هر یک از رانندگان، نحوه و میزان چرخاندن فرمان، نحوه ی ترمز گرفتن و… بود.

smart-cars-could-identify-drivers-by-the-way-they-drive-505417-4

نتایج نشان داد که به وسیله ی این الگوریتم های طراحی شده می توان تمامی راننده ها را با دقت و تنها از طریق این سنسور ها شناسایی کرد. محققان عقیده دارند می توان تا جایی در این امر پیشرفت کنند که شناسایی راننده ها فقط و فقط از طریق پدال ترمز در 15 دقیقه رانندگی نیز با دقت بسیار بسیار بالا میسر شود.

آیا واقعا ماشین های هوشمند رانندگان خود را شناسایی می کنند؟

این در حالی است که هم اکنون نیز تقریبا 87 درصد از اطلاعات از طریق پدال ترمز به دست می آید. اما اگر بخواهیم از سنسور های بیشتری برای شناسایی استفاده کنیم ممکن است فقط به 8 دقیقه و یا کمتر زمان نیاز داشته باشیم. پدال ترمز، قدرت موتور و میزان چرخش فرمان اطلاعاتی هستند که بیشترین کمک را در شناسایی رانندگان می کنند.

smart-cars-could-identify-drivers-by-the-way-they-drive-505417-3

استفاده از این اطلاعات می تواند به راحتی مشخص کند که در زمان وقوع یک تصادف چه کسی پشت فرمان ماشین بوده است. البته تولیدکنندگان بزرگ ماشین عقیده دارند که اگر از این اطلاعات به خوبی محافظت نشود و هر کسی قادر به دسترسی به آن باشد می تواند حریم خصوصی استفاده کنندگان را بشکند. بنابراین بهتر است تا رانندگان بتوانند حریم خصوصی خود را حفظ کرده و اطلاعات جمع آوری شده در یک سرور بسیار محرمانه نگهداری و فقط در شرایط خاص استفاده شود.

source: softpedia

از دست ندهید!

فالوور صفت

چرا به یک قوم فالوور صفت تبدیل شده‌ایم؟ حال و روز این روزهای ما دیدنی است!

دردناکی اوضاع این روزهای ما دسته‌ای گریه‎کُن می‌طلبد تا بر سر و صورت بزنند و شیون‌کنان فریاد بزنند ای

ادامه مطلب...
ال جی V30

رندرهای ال جی V30 با یک صفحه نمایش ثانویه کشویی منتشر شدند

دیروز نسخه اولیه ال جی V30 در رندرهای جدید درز کرده، به نمایش درآمدند. در این رندرها، شاهد یک

ادامه مطلب...
پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت‌شناس باشید!

در روزگاری زندگی می‌کنیم که هر برند برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باید وقت‌شناس باشد تا بیش‌ترین تعامل

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu