آیا سلفی گرفتن به پوست شما آسیب خواهد زد؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

برای آنهایی که سلفی را تنها صفحه نمایش مناسب برای نمایش غرور خود می بینند خبر چندان جالبی نیست اما برخی از متخصصان پوست ادعا کرده اند که قرار دادن مداوم صورت در معرض نور و اشعه های الکترومغناطیس ساطع شده از اسمارتفون ها می توانند به پوست آسیب برسانند و روند پیری را سرعت بخشند همچنین باعث بروز چین و چروک شود. آنها حتی ادعا کرده اند می توانند با نگاه کردن به همان قسمت صورت که آسیب دیده می توانند بگویند گوشی با کدام دست نگه داشته شده است.

در کنفرانس هفتگی FACE دکتر سیمون ذکایی مدیر کلینیک پزشکی پوست Linia گفت: آنهایی که زیاد سلفی می گیرند یا زیاد در معرض نور کامپیوتر قرار دارند باید نگران باشند حتی نور آبی صفحه نمایش گوشی به پوست آسیب می رساند. من به شخصه شاهد بوده ام افرادی که زیاد سلفی می گیرند یا مثلا وبلاگ نویسان دچار آسیب های پوستی و علائم پیری زودرس پوست شده اند.

3231F729

این طول موج تابیده شده توسط کرم های ضدآفتاب نیز قابل جلوگیری نیست. آیا سلفی گرفتن به پوست شما آسیب خواهد زد؟ اگر چه این موضوع هنوز مستند نیست اما من در مشاهدات بالینی شاهد آن بوده ام حتی می توانم دقیقا بگویم آیا به هنگام سلفی گرفتن گوشی را با دست راست نگه داشته اید یا دست چپ. بر روی یک قسمت از صورت یک بافت کثیف و تیره تر خواهید دید که در طرف دیگر صورت وجود ندارد. 3236DF5

او خواستار استفاده از یک مکانیسم محافظتی در برابر تاثیرات اسمارتفون ها شد و افزود این نور دارای نوعی خاصیت الکترومغناطیسی است. این میدان مغناطیسی بر پوست تاثیر خواهد گذاشت و به DNA آسیب می رساند و از ترمیم شدن پوست جلوگیری می کند، مواد معدنی پوست را تغییر می دهد.

یک کرم ضدآفتاب پوست را محافظت نمی کند اما اگر پوست خود را با آنتی اکسیدان ها بپوشانید از آسیب بیشتر جلوگیری می کنید. این محققان افزودند روغن ها و کرم های مرطوب کننده کارآیی چندانی ندارند و یک اسکراب خوب پوست سالمی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

Source: nationalpost

از دست ندهید!

ایده خلاقانه واقعیت مجازی

با 5 ایده خلاقانه واقعیت مجازی معمار صعود کسب وکار خود باشید!

Magic Leap و Oculus Rift یکی از دو پیشگامان اصلی واقعیت مجازی هستند که تقریبا می‌توان گفت با وجود

ادامه مطلب...
فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور

ترمز فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور به زودی کشیده می‌شود!

کاربران موبایل و علی‌الخصوص آیفون چشم توسعه دهندگان را گرفت‌اند و پا به پای آن‌ها تا اپ استور آمده‌اند؛

ادامه مطلب...

هر آن چه که باید درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن بدانید، اینجاست!

در این مطلب بسیار جالب، نکاتی درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن در سال 2017 را برای شما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu