crash club

دانشجویان تایلندی و استفاده از عینک جاسوسی در امتحان

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در تایلند، سه دانشجو با استفاده از دوربین های کوچک و ساعت های هوشمندشان از برگه های امتحانی عکس گرفته و سپس سوالات را به دیگران انتقال دادند که در نهایت مراقبان جلسه ی امتحان متوجه و دانشجویان توبیخ شدند. به نظر می رسد استفاده از عینک جاسوسی در امتحان کم کم به امری عادی تبدیل می شود!

این سه دانشجو ابتدا با استفاده از دوربین های تعبیه شده در عینک هایشان از برگه های سوال عکس برداری کرده، آن را برای گروهی که هنوز مشخص نشده چه کسانی بودند ارسال کرده و آنها حواب را به ساعت های هوشمند این دانشجویان ارسال می کردند. گفته می شود که هر کدام از این سه دانشجو مبلغ 23 هزار دلار را برای دریافت جواب ها به گروه ناشناس پرداخت کرده بودند!

شبکه ی Arthit ضمن پخش این خبر اعلام کرد: تمامی افراد دست اندرکار امتحانات باید در مورد این روش های پیشرفته ی تقلب مخصوصا در امتخانات پزشکی آگاه باشند. زیرا در این امتحانات تعداد داوطلبان بسیار زیاد و پذیرش بسیار کم است.

در پی پخش این خبر گروه بسیار زیادی به تمجید و ستایش از این 3 دانشجو به خاطر خلاقیت و هوششان پرداختند و برخی دیگر شروع به محکوم کردن آنها کردند. یکی از مخالفان این تقلب در واکنش به این خبر در صفحه ی فیسبوک خود نوشته بود: کسی نمی داند چه تعداد از دکتر هایی که جانمان را به آنها می سپاریم با استفاده از همین روش ها پزشک یا بهتر است بگوییم پزشک تقلبی شده اند.

گروهی که به حمایت از این دانشجویان پرداخته اند از سطح آموزش و کیفیت آن بسیار نالان هستند و به گفته ی آنها تایلند یکی از پایین ترین رنکینگ های جهانی را در درس های پایه ی مهم مانند ریاضیات و علوم دارد که با توجه به اینها بسیاری از دانشجویان سعی می کنند تا با استفاده از روش های مختلف تقلب در امتحانات مهم خود پیروز شوند. بنابراین بیشترین کمکی از دست دولتمردان بر می آید بهبود وضعیت آموزش و پرورش است و نه نظارت بیشتر در امتحانات برای جلوگیری از اینگونه تقلب ها!

source: yahoo

از دست ندهید!

عزت نفس خود در شبکه‌های اجتماعی

با این ترفند‌ها مانع لِه شدن عزت نفس خود در شبکه‌های اجتماعی شوید!

جالب است بدانید این روزها بیش‌تر از آنکه شاهد خودمحوری و عشق افراطی کاربران به شخص خودشان باشیم؛ نظاره‌گر

ادامه مطلب...
خالق Google Earth

با خالق Google Earth آشنا شوید، یک ایرانی مهاجر که در دنیای تکنولوژی می‌درخشد

برای یکی از مهمترین اختراعات سیلیکون ولی باید سپاسگزار زنی به نام Avideh Zakhor باشیم، در این مصاحبه جذاب با

ادامه مطلب...
رضایت مشتریان از آیفون SE

چرا رضایت مشتریان از آیفون SE بیشتر از آیفون 7 بوده است؟

آیفون SE شاید در مقایسه با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس زرق و برق کمتری داشته باشد اما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu