دانشجویان تایلندی و استفاده از عینک جاسوسی در امتحان

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در تایلند، سه دانشجو با استفاده از دوربین های کوچک و ساعت های هوشمندشان از برگه های امتحانی عکس گرفته و سپس سوالات را به دیگران انتقال دادند که در نهایت مراقبان جلسه ی امتحان متوجه و دانشجویان توبیخ شدند. به نظر می رسد استفاده از عینک جاسوسی در امتحان کم کم به امری عادی تبدیل می شود!

این سه دانشجو ابتدا با استفاده از دوربین های تعبیه شده در عینک هایشان از برگه های سوال عکس برداری کرده، آن را برای گروهی که هنوز مشخص نشده چه کسانی بودند ارسال کرده و آنها حواب را به ساعت های هوشمند این دانشجویان ارسال می کردند. گفته می شود که هر کدام از این سه دانشجو مبلغ 23 هزار دلار را برای دریافت جواب ها به گروه ناشناس پرداخت کرده بودند!

شبکه ی Arthit ضمن پخش این خبر اعلام کرد: تمامی افراد دست اندرکار امتحانات باید در مورد این روش های پیشرفته ی تقلب مخصوصا در امتخانات پزشکی آگاه باشند. زیرا در این امتحانات تعداد داوطلبان بسیار زیاد و پذیرش بسیار کم است.

در پی پخش این خبر گروه بسیار زیادی به تمجید و ستایش از این 3 دانشجو به خاطر خلاقیت و هوششان پرداختند و برخی دیگر شروع به محکوم کردن آنها کردند. یکی از مخالفان این تقلب در واکنش به این خبر در صفحه ی فیسبوک خود نوشته بود: کسی نمی داند چه تعداد از دکتر هایی که جانمان را به آنها می سپاریم با استفاده از همین روش ها پزشک یا بهتر است بگوییم پزشک تقلبی شده اند.

گروهی که به حمایت از این دانشجویان پرداخته اند از سطح آموزش و کیفیت آن بسیار نالان هستند و به گفته ی آنها تایلند یکی از پایین ترین رنکینگ های جهانی را در درس های پایه ی مهم مانند ریاضیات و علوم دارد که با توجه به اینها بسیاری از دانشجویان سعی می کنند تا با استفاده از روش های مختلف تقلب در امتحانات مهم خود پیروز شوند. بنابراین بیشترین کمکی از دست دولتمردان بر می آید بهبود وضعیت آموزش و پرورش است و نه نظارت بیشتر در امتحانات برای جلوگیری از اینگونه تقلب ها!

source: yahoo

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu