following

تلاش هواوی برای جدا شدن از گوگل و ساخت سیستم عامل جدید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

به نظر می رسد سامسونگ تنها شرکتی نیست که به دنبال شکستن پیوندهای خود با اندروید و گوگل و به دست آوردن استقلال است. هواوی نیز به تازگی تلاش خود را برای ساخت سیستم عامل مخصوص خود آغاز کرده است تا وابستگی کمتری به اندروید داشته باشد. این احساسات جدایی طلبانه بعد از صحبت های اخیر گوگل در مورد برنامه های جدیدش برای گسترش کنترل خود نه تنها بر گوشی های نکسوس بلکه بر همه ی دیوایس های اندرویدی، شدت گرفته است.

این ترس تا حدودی قابل درک است، گوگل اکوسیستم اندروید را بر پایه ی آزادی و فضایی باز ایجاد کرد ه است که به شرکت های سازنده ی گوشی این امکان را می دهد اندروید را براساس سلیقه و اهداف خود شکل دهند. این موضوع هم مزیت است هم عیب زیرا در حالیکه تنوع بوجود آورد است پراکندگی هم ایجاد کرده است و سبب آپدیت هایی با سرعت بسیار پایین شده که انتقادات زیادی به دنبال داشته است.

اما آیا شرکت هایی مثل هواوی با اعلام استقلال و جدا شدن از اندروید و به کار گرفتن سیستم عاملی به غیر از اندروید که هزاران اپلیکیشن را در مرحله ی اول از دست خواهند داد، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند؟

شرکت هواوی تلاش دارد بازارهای خارج از چین را در دست بگیرد اما همواره به دلیل به روز نبودن نرم افزارها و عدم وجود معیارهای زیباشناسی همچنین شباهت زیاد رابط کاربریش به اپل متهم شده است.

بنابراین هواوی یکی از طراحان رابط کاربری آیفون را استخدام کرده است. Abigail Brody مسئول ایجاد تغییرات اساسی در پوسته ی کاربری اندروید هواوی شده است. نسخه ی EMUI بعدی قرار است در ماه سپتامبر منتشر شود بنابراین او با سرعت تلاش می کند ایده های خود را به واقعیت تبدیل کند. او با اطمینان گفته است: من در یک هفته DNA هسته ای ویژگی های بصری آیفون را در سال 2007 طراحی کردم.

huawei-ec

در نسخه ی جدید EMUI بسیاری از ویژگی های ظاهری اپل از جمله آیکون های مربعی با گوشه های گرد کنار گذاشته شده اند و همچون اندروید یک کشوی اپلیکیشن به آن اضافه شده است بسیاری از رنگ ها و طراحی های کسل کننده ی اپل حذف شده و با مواد و رنگ های روشن تر جایگزین شده اند.

او می خواهد هواوی برای اولین بار با سیستم عاملی قدرتمند، احساسی و سازگار با روح و ذهن کاربران، خودنمایی کند. Brody از واژه ی اسمارتفون استفاده نمی کند و واژه ی کتاب جادویی را به کار می برد، این طراح بلندپرواز می گوید: اینجا نیامده ام که یک طراح کوچک باشم آمده ام دنیا را تغییر دهم. باید دید برنامه های جدید هواوی و تلاش برای جراحی رابط کاربری می تواند افق جدیدی در بازارهای جهانی برای این کمپانی بگشاید. باید منتظر ماند و شاهد اثر انگشت طراح سابق اپل در آینده نرم فزارهای هواوی چینی بود.

Source: androidauthority slashgear

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu