شکست بینی های الکترونیکی در تشخیص بوها به روش انسان

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

گوشی ها و ساعت ها ممکن است آنقدر هوشمند باشند که بتوانند صدا، نور، حرکت یا لمس را تشخیص دهند یا حتی سرعت و آب و هوا را حس کنند اما حس بویایی ندارند. بیش از یک دهه است که شرکت های متعددی برای عبور از این گلوگاه تلاش کرده اند اما همگی شکست خورده اند. یک بینی الکترونیکی قابل حمل می تواند افق های جدیدی را به روی سلامتی، غذا، بهداشت شخصی و حتی امنیت بگشاید.

با استفاده از این گجت ها با استفاده از مواد شیمیایی تاییده شده از افراد می توان گفت چه خورده اند و چه نوشیده اند، بیماری ها با یک اپلیکیشن تشخیص داده می شوند یا با حس بویایی می توان ترس تروریست ها را بو کشید.

گروه فن آوری Tristan Rousselle’s اخیرا بینی الکترونیکیNeOse را رونمایی کرده اند، یک دستگاه قابل حمل که قادر به تشخیص 50 بوی رایج است. به گفته ی یکی از مهندسان شیمی دانشگاه هاروارد بو مثل نور و صدا انرژی نیست بلکه حجم است و سیگنال متفاوتی دارد. بنابراین نیاز به سنسورهای خاصی دارد مثلا عطر قهوه 600 جزء مختلف دارد.

تمامی شرکت هایی که در تلاش بوده اند با ارائه ی بینی های الکترونیکی متصل به اسمارتفون در تشخیص بیماری ها از طریق تجزیه و تحلیل بوها کمک کنند با شکست مواجه شدند، علت اصلی شکست بینی های الکترونیکی در تشخیص بوها به روش انسان این است که نحوه ی دقیق چگونگی تشخیص و تفسیر بو هنوز در انسان و حیوان شناسایی نشده و آخرین جایزه ی نوبل درک اصول بویای 12 سال پیش اهدا شده است.

Source: reuters

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu