faceapp

شکست بینی های الکترونیکی در تشخیص بوها به روش انسان

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

گوشی ها و ساعت ها ممکن است آنقدر هوشمند باشند که بتوانند صدا، نور، حرکت یا لمس را تشخیص دهند یا حتی سرعت و آب و هوا را حس کنند اما حس بویایی ندارند. بیش از یک دهه است که شرکت های متعددی برای عبور از این گلوگاه تلاش کرده اند اما همگی شکست خورده اند. یک بینی الکترونیکی قابل حمل می تواند افق های جدیدی را به روی سلامتی، غذا، بهداشت شخصی و حتی امنیت بگشاید.

با استفاده از این گجت ها با استفاده از مواد شیمیایی تاییده شده از افراد می توان گفت چه خورده اند و چه نوشیده اند، بیماری ها با یک اپلیکیشن تشخیص داده می شوند یا با حس بویایی می توان ترس تروریست ها را بو کشید.

گروه فن آوری Tristan Rousselle’s اخیرا بینی الکترونیکیNeOse را رونمایی کرده اند، یک دستگاه قابل حمل که قادر به تشخیص 50 بوی رایج است. به گفته ی یکی از مهندسان شیمی دانشگاه هاروارد بو مثل نور و صدا انرژی نیست بلکه حجم است و سیگنال متفاوتی دارد. بنابراین نیاز به سنسورهای خاصی دارد مثلا عطر قهوه 600 جزء مختلف دارد.

تمامی شرکت هایی که در تلاش بوده اند با ارائه ی بینی های الکترونیکی متصل به اسمارتفون در تشخیص بیماری ها از طریق تجزیه و تحلیل بوها کمک کنند با شکست مواجه شدند، علت اصلی شکست بینی های الکترونیکی در تشخیص بوها به روش انسان این است که نحوه ی دقیق چگونگی تشخیص و تفسیر بو هنوز در انسان و حیوان شناسایی نشده و آخرین جایزه ی نوبل درک اصول بویای 12 سال پیش اهدا شده است.

Source: reuters

از دست ندهید!

بدافزار اندرویدی Judy

بدافزار اندرویدی Judy تاکنون 36 میلیون گوشی را آلوده کرده است!

بدافزار اندرویدی جدیدی در بعضی از اپلیکیشن‌های گوگل پلی استور کمین کرده است و تاکنون 8.5 تا 36.5 میلیون

ادامه مطلب...
بازی Terminator Genisys

در بازی Terminator Genisys شکست دادن دشمن، یک انتخاب نیست!

استودیو Plarium از توسعه دهندگان بازی‌های استراتژیک مانند Vikings: War of Clans و Throne: Kingdom at War برای گوشی‌های موبایل می‌باشد که

ادامه مطلب...
یادگیری ماشینی Blippar

یادگیری ماشینی Blippar مثل یک ماشین‌بازِ حرفه‌ای ماشین‌ها را شناسایی می‌کند!

یادگیری ماشینی Blippar تکنولوژی تشخیص خودکار خودرو می‌باشد که به تازگی معرفی شده تا به همه ماشین‌بازها نشان دهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu