روسیه تا 20 سال آینده یک دستگاه Teleportation خواهد ساخت

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

روسیه تا 20 سال آینده یک دستگاه Teleportation خواهد ساخت، انتقال از راه دور یا  Teleportation مفهومی است که سال هاست مورد بررسی قرار گرفته است و به انتقال انرژی یا ماده از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون نیاز به پیمودن فضای فیزیکی بین آنها گفته می شود و اکنون روسیه می خواهد این رویا در 20 سال آینده به یک واقعیت تبدیل کند.

اوایل امسال بود که دکتر Alexander Szameit و دکتر Marco Ornigotti ادعا کردند شیوه ای برای انتقال اطلاعات با استفاده از لیزر ابداع کرده اند، به گفته ی آنها امکان ارسال مواد جامد به راه دور بدون نیاز به عبور از فضای فیزیکی وجود نخواهد داشت اما می توان خواص آنها را منتقل کرد به این معنا که یک ماده می تواند همزمان در چند مکان حضور داشته باشد.

i.img

به گفته ی تلگراف یک برنامه ی توسعه ی مولتی تریلیون پوندی برای تحقق این رویا اختصاص داده شده است و قصد دارد تکنولوژی را خلق کند که امکان انتقال از راه دور را به برای مردم فراهم کند. دستگاه Star Trek-esque teleportation در نمایشگاه توسعه ی ملی فناوری این کشور رونمایی شد که به مناسبت پشتیبانی از برنامه های طراحی شده برای این برنامه برگزار شده بود. بازارهای سایبرنتیک یکی از این حوزه ها بود.

Star-Trek- هزینه ی 1.2 تریلیون دلاری که توسط ولادیمیر پوتین به این برنامه اختصاص داده شده است قرار است صرف ایجاد تکنولوژی های عجیب و خارق العاده ای از جمله تعامل عصبی بین مغز انسان و کامپیوترها شود. زبان برنامه نویسی و محاسباتی روسیه، ارتباطات امن سایبری در لیست برنامه هایی است که برای سال 2035 طراحی شده اند.

Source: mirror

 

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu