The best strategy games in 2016

تشخیص چهره ی روسی دست گوگل و فیسبوک را از پشت بسته است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

همه از رقابت سنگینی که در تشخیص چهره بین گوگل، فیسبوک و اپل در جریان است با خبریم. شکی نیست که هم اکنون یکی بازار های داغ تکنولوژی، بازار تشخیص چهره است.

ولی در حالی که کمپانی های بزرگ میلیارد ها دلار را صرف پروژه های تشخیص چهره ی خود می کنند، یک شرکت نسبتا کوچک در مسکو به نام NTechLab که بر روی هوش مصنوعی کار میکنند، توانسته اند یکی از بهترین سیستم های تشخیص چهره را طراحی کنند.

اما این سیستم تا چه اندازه خوب است؟

به اندازه ای که توانسته در رقابت های MegaFace که رقابتی برای تشخیص چهره در واشنگتن است، امتیاز بیشتری را نسبت به رقبای جدی و پرسابقه ی خود مانند فیس نت شرکت گوگل کسب کند و در دو ماهی که به وسیله ی اپلیکیشن برای دانلود در مارکت های مختلف قرار گرفته است، بیش از 600 هزار بار دانلود شده است.

به گفته ی مدیر عامل این شرکت، یکی از مهم ترین علل موفقیت آنها، پیدا کردن نوع خاصی از معماری برای شبکه های عصبی است که کاملا با فاکتور های تشخیص چهره مطابقت دارد. موتور جستجو گر این شرکت می تواند به راحتی و فقط از طریق الگوریتمی با 80 فاکتور که عدد بسیار کمی برای همچین دقت بالایی است، و تنها در مدت نیم ثانیه چهره ها را شناسایی کند.

This scrappy Russian startup is beating Google and Facebook at facial recognition

علت موفقیت و دقت بالای این شرکت را می توان تجربیات و آزمایشات بسیار وسیع آن دانست. قبل از معرفی و ارائه ی اپلیکیشن FindFace از بیش از 200 میلیون پروفایل مختلف در شبکه های اجتماعی کاربران روسی تعداد زیادی عکس مورد بررسی قرار گرفته است. قدرت این اپلیکیشن به حدی است که می توانید از یک عابر در خیابان به سرعت عکس بگیرید و بلافاصله قادربه تشخیص و پیدا کردن او در تمامی رسانه های اجتماعی شوید که این قدرت و سرعت موجب نگرانی دلواپسان حریم شخصی افراد شده است.

اما مدیر عامل شرکت NTechLab عقیده دارد که این اپلیکیشن بیشتر از اینکه مضر باشد مفید است و می توان از آن بدون شکستن حریم شخصی افراد استفاده کرد. او در این باره می گوید: “ما به طور کامل بر تمام فعالیت های کاربران نظارت خواهیم داشت تا مطمئن شویم که استفاده ای مناسب از اپلیکیشن داشته باشند.” و در ادامه به مواردی اشاره کرد که به کمک این اپلیکیشن توانسته بودند مجرمانی را در روسیه شناسایی و دستگیر کنند.

همچنان سوالات و ابهامات زیادی در مورد این اپلیکیشن و بررسی میزان دسترسی افراد به آن مطرح است، اما می توان با اطمینان گفت که ابزار هایی از این قبیل بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت و روز به روز قدرتمند تر خواهند شد.

source: digitaltrends

از دست ندهید!

راز موفقیت بیل گیتس

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

استفاده بیل گیتس از تکنولوژی آنقدرها که شما فکر می‎کنید پیچیده نیست. همین شیوه تفکر، راز موفقیت بیل گیتس

ادامه مطلب...
محو شدن پست‌های نامناسب

محو شدن پست‌های نامناسب در اینستاگرام، تلاشی برای امنیت بیشتر کاربران!

اینستاگرام همیشه در مورد اعمال محدودیت برای تصاویر یا ویدئوهای خاص یا بسیار سختگیرانه عمل کرده است یا همانطور

ادامه مطلب...
بازاریابی اپلیکیشن موبایل

5 اشتباه وحشتناک در بازاریابی اپلیکیشن موبایل که احتمالا مرتکب می‌شوید!

مقوله بازاریابی اپلیکیشن موبایل از آن دسته امور ریسک‌دار و پُرخطر است که برخی از اشتباهات در آن به

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu