تشخیص چهره ی روسی دست گوگل و فیسبوک را از پشت بسته است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

همه از رقابت سنگینی که در تشخیص چهره بین گوگل، فیسبوک و اپل در جریان است با خبریم. شکی نیست که هم اکنون یکی بازار های داغ تکنولوژی، بازار تشخیص چهره است.

ولی در حالی که کمپانی های بزرگ میلیارد ها دلار را صرف پروژه های تشخیص چهره ی خود می کنند، یک شرکت نسبتا کوچک در مسکو به نام NTechLab که بر روی هوش مصنوعی کار میکنند، توانسته اند یکی از بهترین سیستم های تشخیص چهره را طراحی کنند.

اما این سیستم تا چه اندازه خوب است؟

به اندازه ای که توانسته در رقابت های MegaFace که رقابتی برای تشخیص چهره در واشنگتن است، امتیاز بیشتری را نسبت به رقبای جدی و پرسابقه ی خود مانند فیس نت شرکت گوگل کسب کند و در دو ماهی که به وسیله ی اپلیکیشن برای دانلود در مارکت های مختلف قرار گرفته است، بیش از 600 هزار بار دانلود شده است.

به گفته ی مدیر عامل این شرکت، یکی از مهم ترین علل موفقیت آنها، پیدا کردن نوع خاصی از معماری برای شبکه های عصبی است که کاملا با فاکتور های تشخیص چهره مطابقت دارد. موتور جستجو گر این شرکت می تواند به راحتی و فقط از طریق الگوریتمی با 80 فاکتور که عدد بسیار کمی برای همچین دقت بالایی است، و تنها در مدت نیم ثانیه چهره ها را شناسایی کند.

This scrappy Russian startup is beating Google and Facebook at facial recognition

علت موفقیت و دقت بالای این شرکت را می توان تجربیات و آزمایشات بسیار وسیع آن دانست. قبل از معرفی و ارائه ی اپلیکیشن FindFace از بیش از 200 میلیون پروفایل مختلف در شبکه های اجتماعی کاربران روسی تعداد زیادی عکس مورد بررسی قرار گرفته است. قدرت این اپلیکیشن به حدی است که می توانید از یک عابر در خیابان به سرعت عکس بگیرید و بلافاصله قادربه تشخیص و پیدا کردن او در تمامی رسانه های اجتماعی شوید که این قدرت و سرعت موجب نگرانی دلواپسان حریم شخصی افراد شده است.

اما مدیر عامل شرکت NTechLab عقیده دارد که این اپلیکیشن بیشتر از اینکه مضر باشد مفید است و می توان از آن بدون شکستن حریم شخصی افراد استفاده کرد. او در این باره می گوید: “ما به طور کامل بر تمام فعالیت های کاربران نظارت خواهیم داشت تا مطمئن شویم که استفاده ای مناسب از اپلیکیشن داشته باشند.” و در ادامه به مواردی اشاره کرد که به کمک این اپلیکیشن توانسته بودند مجرمانی را در روسیه شناسایی و دستگیر کنند.

همچنان سوالات و ابهامات زیادی در مورد این اپلیکیشن و بررسی میزان دسترسی افراد به آن مطرح است، اما می توان با اطمینان گفت که ابزار هایی از این قبیل بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت و روز به روز قدرتمند تر خواهند شد.

source: digitaltrends

از دست ندهید!

کسب و کار موفق

4 کلید اصلی کسب و کار موفق از زبان سازنده دستیار صوتی سیری

بدون شک شما هم با ما هم‌عقیده هستید که دستیار صوتی سیری که توسط آدام چیر، یکی از توسعه‌دهندگان این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن TheCut

با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد!

به نظر می‌رسد با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد! جالب است نه؟ ایده‌ای جذاب که اگر نسخه

ادامه مطلب...
پوشیدنی Ontenna

پوشیدنی Ontenna به افراد ناشنوا در حس کردن صدا کمک می‌کند!

پوشیدنی Ontenna یکی از پوشیدنی‌های مورد نیاز برای تغییر زندگی افراد ناشنوا است که از شنیدن صداهای مختلف محروم

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu