crash club

تشخیص چهره ی روسی دست گوگل و فیسبوک را از پشت بسته است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

همه از رقابت سنگینی که در تشخیص چهره بین گوگل، فیسبوک و اپل در جریان است با خبریم. شکی نیست که هم اکنون یکی بازار های داغ تکنولوژی، بازار تشخیص چهره است.

ولی در حالی که کمپانی های بزرگ میلیارد ها دلار را صرف پروژه های تشخیص چهره ی خود می کنند، یک شرکت نسبتا کوچک در مسکو به نام NTechLab که بر روی هوش مصنوعی کار میکنند، توانسته اند یکی از بهترین سیستم های تشخیص چهره را طراحی کنند.

اما این سیستم تا چه اندازه خوب است؟

به اندازه ای که توانسته در رقابت های MegaFace که رقابتی برای تشخیص چهره در واشنگتن است، امتیاز بیشتری را نسبت به رقبای جدی و پرسابقه ی خود مانند فیس نت شرکت گوگل کسب کند و در دو ماهی که به وسیله ی اپلیکیشن برای دانلود در مارکت های مختلف قرار گرفته است، بیش از 600 هزار بار دانلود شده است.

به گفته ی مدیر عامل این شرکت، یکی از مهم ترین علل موفقیت آنها، پیدا کردن نوع خاصی از معماری برای شبکه های عصبی است که کاملا با فاکتور های تشخیص چهره مطابقت دارد. موتور جستجو گر این شرکت می تواند به راحتی و فقط از طریق الگوریتمی با 80 فاکتور که عدد بسیار کمی برای همچین دقت بالایی است، و تنها در مدت نیم ثانیه چهره ها را شناسایی کند.

This scrappy Russian startup is beating Google and Facebook at facial recognition

علت موفقیت و دقت بالای این شرکت را می توان تجربیات و آزمایشات بسیار وسیع آن دانست. قبل از معرفی و ارائه ی اپلیکیشن FindFace از بیش از 200 میلیون پروفایل مختلف در شبکه های اجتماعی کاربران روسی تعداد زیادی عکس مورد بررسی قرار گرفته است. قدرت این اپلیکیشن به حدی است که می توانید از یک عابر در خیابان به سرعت عکس بگیرید و بلافاصله قادربه تشخیص و پیدا کردن او در تمامی رسانه های اجتماعی شوید که این قدرت و سرعت موجب نگرانی دلواپسان حریم شخصی افراد شده است.

اما مدیر عامل شرکت NTechLab عقیده دارد که این اپلیکیشن بیشتر از اینکه مضر باشد مفید است و می توان از آن بدون شکستن حریم شخصی افراد استفاده کرد. او در این باره می گوید: “ما به طور کامل بر تمام فعالیت های کاربران نظارت خواهیم داشت تا مطمئن شویم که استفاده ای مناسب از اپلیکیشن داشته باشند.” و در ادامه به مواردی اشاره کرد که به کمک این اپلیکیشن توانسته بودند مجرمانی را در روسیه شناسایی و دستگیر کنند.

همچنان سوالات و ابهامات زیادی در مورد این اپلیکیشن و بررسی میزان دسترسی افراد به آن مطرح است، اما می توان با اطمینان گفت که ابزار هایی از این قبیل بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت و روز به روز قدرتمند تر خواهند شد.

source: digitaltrends

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu