آیا یک گوشی بدقواره ی غول پیکر همان چیزی است که شما نیاز دارید؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

سامسونگ در سال 2011 با معرفی گلکسی نوت مفهوم فبلت را وارد بازار اسمارتفون ها کرد، این روزها فبلت های 5.5 اینچی و 5.8 اینچی بسیار رایج و معمول شده اند و هیچکس با دیدن یک گوشی بزرگ تعجب نمی کند.خلاقیت و نوآوری سازندگان گوشی ته کشیده است و در چنین موقعیتی تنها فکری که به ذهنشان می رسد بزرگتر کردن گوشی هاست و ما آنقدر به این گوشی های بزرگ عادت کرده ایم که حتی فکر کردن به یک گوشی کوچک برایمان خنده دار است.

مطمئنا بازگشت به چیزهای کوچکتر امکان پذیر نیست. همه چیز در سایز بزرگ ابهت دیگری دارد حتی اپل نیز بعد از سال ها مقاومت یک آیفون پلاس سایز رونمایی کرد و آیفون 6 نمونه ای از این تسلیم اجباری بود.

گوشی های بزرگتر سنگین تر نیز هستند، با یک دست به راحتی بلند نمی شوند و بدون شک در جیب هیچ شلوار جین هم جای نمی گیرند اما به غیز از این معایب مزایایی نیز دارند که باعث شده مردم با همه ی این سختی ها مشتاقانه آنها را در دست بگیرند.

  •  صفحه نمایش بزرگ و رزولوشن بالا
  • سایز بزرگتر به معنای باطری بزرگتر و دوام بیشتر است.
  •  در مواقعی که جانتان در خطر است می توانید به جای یک تکه سنگ یا آجر از این گوشی های بزرگ استفاه کنید.
  •  بعضی از کمپانی ها بر روی گوشی های بزرگتر ویژگی های بهتری قرار می دهند.
  •  اگر بینایی نه چندان قوی داشته باشید واقعا به شما کمک خواهند کرد.
  • افرادی که دست های بزرگی دارند عاشق گوشی های بزرگتر هستند.
  •  گربه ها عاشق این گوشی های بزرگتر هستند.
  •  تنها در صورتی که یک غول واقعی باشید این گوشی ها در جیبتان جا می شود.
  • lenovo-phab-dont-fit

اگر چه یک سایز برای همه مناسب نیست اما به نظر نمی رسد این سایز بزرگ هم دقیقا همان چیزی باشد که مد نظر کمپانی هاست و آنها به دنبال یک مگا گوشی هستند. گوگل با ارائه ی نکسوس 6 خود با سایز 6 اینچی محدوده ای برای این بلند پروازی مشخص کرد، نهنگ قاتلی که همه را بلعید.

سامسونگ هم با سری گلکسی مگا تلاش خود را کرد و گلکسی مگا 6.3 اینیچ و مگا 2 را رونمایی کرد.

برداشت کلی این بود که گوشی های بزرگتر از فبلت چندان بد هم نیستند.

در رنج 6 اینچی سامسونگ گلکسی A9  پرو، سونی اکسپریا XA اولترا، آلکاتل پیکسی 4، اپو R9  پلاس و گرند X مکس 2. حتی بزرگتر LeEco با لئو مکس 6.33 اینچی. لنوو نیز فب پرو 2 6.4 اینچی را به عنوان وال همه ی فبلت ها ارائه کرد. اما این رقابت همین جا به پاین نرسید و شیائومی با Mi Max غول  پیکر 6.44 اینچی خود روی همه ی آنان را سفید کرد. بزرگتر از همه زن فون 3 اولترا بود این هیولا یک صفحه نمایش 6.8 اینچی دارد. این گوشی ها تنها با دهمی اینچ خجالت از یک تبلت 7 اینچی عقب مانده اند.-small-phone-comparison

ماجرا همین جا تمام نمی شود سامسونگ گلکسی نوت 8 خود را در سال 2013 به صورت یک تبلت 8 اینچی امتحان کرد، تصور کنید یک تبلت 8 اینچی را در خیابان روی گوش خود بگذارید، واقعا این خود مصرف کنندگان هستند که باید متوجه شرایط موجود باشند به راحتی می توانید تولیدکنندگان را سرزنش کنید اما آنها چیزی را تولید می کنند که بازار خواستار آن باشد.

ما همچنان به خرید فبلت ها ادامه می دهیم و سازندگان گوشی فکر کرده اند همه موافق گوشی های غول پیکر هستیم که دائم وبال دست هستند. یک گلکسی S7 با سایز 5.5 اینچی، نوت 5 با سایز 5.7 اینچی یا نکسوس 6P با سایز 5.7 اینچی از طرف همه ی ما مورد پذیرش قرار گرفته اند . اما نظرتان در مورد یک گوشی 6 اینچی چیست؟ این آن را هم قبول می کنید؟ به نظرتان غیر طبیعی نیست؟ آیا یک گوشی بدقواره ی غول پیکر همان چیزی است که شما نیاز دارید؟

Source: mashable