crash club

هوش مصنوعی با دیدن فیلم و سریال آینده را پیش بینی می کند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

طبق تحقیقاتی که در لابراتور هوش مصنوعی دانشگاه MIT انجام گرفت برنامه های تلویزیونی و کلیپ ها می توانند به هوش مصنوعی در پیش بینی آینده و رفتارهای تعاملی انسان کمک کنند. محققان الگوریتمی ساختند که می تواند با تجزیه و تحلیل ویدئوها از آنها در پیش بینی رفتارهای انسانی کمک کنند.

شش هزار ساعت برنامه ی تلویزیونی از جمله سریال های مختلف برای هوش مصنوعی پخش شد تا بالاخره دست دادن، در  آغوش گرفتن، دست تکان دادن را یاد بگیرد و بتواند پیش بینی کند چه نوع تعاملاتی منجر به انجام این رفتارها می شوند. بعد از اینکه هوش مصنوعی همه ی این ویدئوها را بلعید تا خودش را تعلیم دهد محققان ویدئویی را به او ارائه دادند که قبلا ندیده بود و از او خواستند صحنه ی بعدی را حدس بزند. هوش مصنوعی با دیدن فیلم و سریال آینده را پیش بینی می کند و  الگوریتم طراحی شده در 43 درصد موارد درست عمل می کرد.

انسان ها در 71 درصد موارد پاسخ درست را می دهند اما این محققان فکر می کند با این وجود هوش مصنوعی کارش را عالی انجام داده است و نیاز به تعلیمات بیشتر دارد. به گفته ی Carl Vondrick مسئول ارشد این پروژه حتی یک کودک خردسال نیز توانایی بیشتری از این دارد اما با سال ها نمایش فیلم و سریال برای هوش مصنوعی مطمئنا این الگوریتم ارتقا خواهد یافت.

"The Romance Resonance" -- Sheldon’s  (Jim Parsons, left) major scientific breakthrough makes him feel like a fraud.  Meanwhile, Howard’s romantic gesture to Bernadette causes Penny to step up her game with Leonard (Johnny Galecki, right), on THE BIG BANG THEORY, Thursday, Oct. 24 (8:00 – 8:31 PM, ET/PT) on the CBS Television Network.   Photo: Michael Yarish/Warner Bros. Entertainment Inc. ©2013 WBEI. All rights reserved.

هوش مصنوعی نمی تواند مثل انسان آنچه در صحنه اتفاق می افتد را درک کند بلکه با تجزیه تحلیل ترکیب ها و حرکات پیکسل ها میتواند الگوها را تعیین کند.سپس با استفاده از ارتباط بین تصاویر و رویدادها نتیجه گیری خود را می کند. Vondrick یکی از سه نفری است که سال هاست بر روی این پروژه کار می کند و معتقد است این آموزش متکی به خود می تواند کارآمدتر از تماشای قسمت های تکراری باشد.

برای مثال یک نسخه ی ارتقا یافته از این سیستم می تواند آینده ی خوبی در بیمارستان ها و در مکان هایی داشت باشد که از بروز آسیب جلوگیری کند. او به دوربین های هوشمندی اشاره کرد که با تجزیه و تحلی فیدهای ویدئویی میتوانند در صورتی که جان شخصی در معرض خطر باشد به او هشدار دهند. این سیستم در ربات ها جاسازی می شود که می توانند در چنین شرایطی با تصمیم خود دخالت کنند.

Source: wired

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu