Pavel Durov

حقایقی جالب از رومانی کشوری با سریع ترین اینترنت در دنیا

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

رومانی کشوری با 20 میلیون جمعیت است که چهار میلیون نفر آنها در خارج زندگی می کنند. مردم این کشور با وجود اینکه شرکت نوکیا در یک مایل دورتر از آنها قرار دارد به طور عجیبی هیچ علاقه ای به گوشی های همراه ندارند و ترجیح می دهند از خطوط ثابت استفاده کنند.

در ماه مارس، سندرز یکی از  دموکرات های آمریکایی در توییتر خود نوشت: امروز مردمی که در بخارست رومانی زندگی می کنند به سریع ترین اینترنت جهان دسترسی دارند که از اینترنت آمریکا نیز سریع تر است.

بانک جهانی نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد 15 شهری که سریع ترین اینترنت  را دارند در کشور رومانی هستند. سرعت دانلود در دور افتاده ترین روستاهای این کشور 50 مگابایت در ثانیه است که دو برابر میزان میانگین آمریکا محسوب می شود.

ارتباطات با سرعت بالا تاثیر زیادی در اقتصاد این کشور داشته است و در توسعه صنعت بازی و نرم افزار این کشور نقش زیادی بازی کرده است. معافیت های مالیاتی، این کشور را به یکی از مقاصد جذاب برای برون سپاری های تکنولوژی و نوآوری در زمینه هایی مثل بیوتکنولوژی تبدیل کرده است.

rau-sadului-romanian-villages-children-boys-playing-on-street-romania-pictures-sibiu

مطالعات بانک جهانی مشخص کرد که با وجود چنین شهرهایی با سرعت اینترنت بالا در رومانی که سهم بیشتری نسبت به بیشتر شهرهای اروپایی در دسترسی به اینترنت فوق سریع دارند یک سوم جمعیت این کشور هیچوقت از اینترنت استفاده نکرده اند و نوعی شکاف دیجیتال به وجود آمده است.

اگر چه استفاده های مفیدی از اینترنت در شهرها می شود اما بیش از نیمی از مردم رومانی در روستاها زندگی می کنند و هیچ تمایلی به استفاده از اینترنت ندارند.

یکی از دلایل این موضوع، تفاوت های نسلی در این کشور است. افراد مسن از نسل نیکولا چائوشسکو  کمونیسم رومانی هستند که هیچ تمایلی به تغییر ندارند. در دهه ی اول سرمایه گذاری رومانی کارآفرینان سریع وارد میدان شدند و اینترنت پر سرعت را خیلی سریع در این کشور گسترش دادند و ارائه دهنده ی مخابرات ملی با ورود ارائه دهندگان جوان ناکام ماند.

ارائه دهندگان جوان یک بازار رقابتی تنظیم نشده برای ارائه ی اینترنت ارزان و سریع با پوشش گسترده ایجاد کردند. با این وجود مطالعات گوگل نشان داد رومانی مدینه ی فاضله ی پهنای باند نیست با وجود تلاش ها ی دولت در ارائه ی اینترنت سریع مهارت های ضعیف دیجیتالی همچنان مانع بزرگی در این کشور است و مردم بیش از هر چیز تمایل به کار در مزرعه های خود دارند و اینترنت را نوعی اتلاف وقت می دانند.

aOmOgqM_700b

آنها حتی حاضر به استفاده از خطوط ثابت همسایه برای تماس با خارج از کشور هستند اما حاضر به برقراری تماس های اینترنتی رایگان نیستند. دولت این کشور قصد دارد پوشش اینترنت را به صد در صد برساند این در حالیست که نیمی از خانواده ها کامپیوتر ندارند.

به نظر می رسد پشت سر گذاشتن موانع تجاری و تکنولوژی دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در این کشور ساده ترین کار دولت این کشور بوده است و حالا به سخت ترین قسمت کار یعنی راضی کردن مردم به استفاه از آن رسیده است.

Source: kernelmag.dailydot

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu