دوربین های پوشیدنی با حافظه ی انتخابی چه ویژگی هایی خواهند داشت؟

دسته : پوشیدنی‌ ها

هات اپ نیوز:

دوربین های پوشیدنی می توانند  رویدادهای روزانه را ضبط کنند اما اگر این توانایی را داشته باشند که فقط بتوانند رویدادهای مهم را ثبت کنند!؟ اگر دوربین های پوشیدنی بتوانند وقتی به حمام می روید ضبط کردن را به صورت خودکار متوقف کنند؟ یا اگر باتری کافی را برای ضبط در طول یک روز را داشته باشند خیلی بهتر خواهد شد.

تیم تحقیقاتی از دانشگاه Rice در حال کار بر روی یک تکنولوژی هستند که که می تواند این موضوعات را تحقق ببخشد. این پروژه قصد دارد به دوربین ها حافظه ی انتخابی بدهد که با استفاده از آن بتوانند علاوه بر این که به طور ثابت محیط اطراف را رصد می کنند و باتری زیادی مصرف نمی کنند، بتوانند چیزهای خاص را ضبط کنند این یعنی دوربین های پوشیدنی را می توان برای ضبط رویدادهای مهم برنامه ریزی کرد، مثلا گفتگوها و مردم، نه بیست دقیقه ای که در حمام در حال آواز خواندن هستید.

دوربین های کوچک شبیه آنهایی که در گوشی ها هستند فاقد هیچگونه شاخصه ای برای جلوگیری از دیدن هر چیزی نیستند برخلاف دوربین های قدیمی هیچ فضایی برای شاتر فیزیکی که به هنگام عکس گرفتن باز شود و به هنگام اتمام کار بسته شود وجود ندارد.

اما در این دوربین از شاترهای الکترونیک استفاده می شود که لنز در تمام مدت باز است اما وقتی دکمه ی ضبط را می زنید سیگنال های الکتریسته باعث به کار افتادن سنسور برای شروع ضبط می کنند بدون این سیگنال الکتریکی هیچ ضبطی هم صورت نخواهد گرفت.

شاترهای الکترونیکی مصرف باتری را بالا می برند. اما این تیم تحقیقاتی با ده ارتقا نرم افزاری، مصرف باتری را کاهش دادند. این تیم یک سیستم RedEye طراحی کرده اند که چیزهایی شبیه چهره ها، حیوانات و اجسام دیگر را حتی در فرمت های آنالوگ با کیفیت پایین تشخیص می دهد. با استفاده از نرم افزار تشخیص سیستم تشخیص می دهد کدام ورودی ها را به فیلم تبدیل کند و کدام را دور بیندازد.

دوربین های پوشیدنی با حافظه ی انتخابی چه ویژگی هایی خواهند داشت؟ علاوه بر کمک به این دوربین پوشیدنی برای ذخیره کردن باتری می توان آن را به نحوی آموزش داد که در مواقع خاص مثلا حمام به طور خودکار متوقف شود و دست یابی به رویایی یک دوربین پوشیدنی برای ثبت سبک زندگی در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته را فراهم کند.

این شیوه آینده ی دوربین های پوشیدنی را به خوبی تغییر خواهد داد.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu