دوربین های پوشیدنی با حافظه ی انتخابی چه ویژگی هایی خواهند داشت؟

دسته : پوشیدنی‌ ها

هات اپ نیوز:

دوربین های پوشیدنی می توانند  رویدادهای روزانه را ضبط کنند اما اگر این توانایی را داشته باشند که فقط بتوانند رویدادهای مهم را ثبت کنند!؟ اگر دوربین های پوشیدنی بتوانند وقتی به حمام می روید ضبط کردن را به صورت خودکار متوقف کنند؟ یا اگر باتری کافی را برای ضبط در طول یک روز را داشته باشند خیلی بهتر خواهد شد.

تیم تحقیقاتی از دانشگاه Rice در حال کار بر روی یک تکنولوژی هستند که که می تواند این موضوعات را تحقق ببخشد. این پروژه قصد دارد به دوربین ها حافظه ی انتخابی بدهد که با استفاده از آن بتوانند علاوه بر این که به طور ثابت محیط اطراف را رصد می کنند و باتری زیادی مصرف نمی کنند، بتوانند چیزهای خاص را ضبط کنند این یعنی دوربین های پوشیدنی را می توان برای ضبط رویدادهای مهم برنامه ریزی کرد، مثلا گفتگوها و مردم، نه بیست دقیقه ای که در حمام در حال آواز خواندن هستید.

دوربین های کوچک شبیه آنهایی که در گوشی ها هستند فاقد هیچگونه شاخصه ای برای جلوگیری از دیدن هر چیزی نیستند برخلاف دوربین های قدیمی هیچ فضایی برای شاتر فیزیکی که به هنگام عکس گرفتن باز شود و به هنگام اتمام کار بسته شود وجود ندارد.

اما در این دوربین از شاترهای الکترونیک استفاده می شود که لنز در تمام مدت باز است اما وقتی دکمه ی ضبط را می زنید سیگنال های الکتریسته باعث به کار افتادن سنسور برای شروع ضبط می کنند بدون این سیگنال الکتریکی هیچ ضبطی هم صورت نخواهد گرفت.

شاترهای الکترونیکی مصرف باتری را بالا می برند. اما این تیم تحقیقاتی با ده ارتقا نرم افزاری، مصرف باتری را کاهش دادند. این تیم یک سیستم RedEye طراحی کرده اند که چیزهایی شبیه چهره ها، حیوانات و اجسام دیگر را حتی در فرمت های آنالوگ با کیفیت پایین تشخیص می دهد. با استفاده از نرم افزار تشخیص سیستم تشخیص می دهد کدام ورودی ها را به فیلم تبدیل کند و کدام را دور بیندازد.

دوربین های پوشیدنی با حافظه ی انتخابی چه ویژگی هایی خواهند داشت؟ علاوه بر کمک به این دوربین پوشیدنی برای ذخیره کردن باتری می توان آن را به نحوی آموزش داد که در مواقع خاص مثلا حمام به طور خودکار متوقف شود و دست یابی به رویایی یک دوربین پوشیدنی برای ثبت سبک زندگی در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته را فراهم کند.

این شیوه آینده ی دوربین های پوشیدنی را به خوبی تغییر خواهد داد.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu