The best strategy games in 2016

دانشمندان علوم اعصاب دریافتند پیام دادن امواج مغز را تغییر می دهد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

آیا اساسا استفاده از یک اسمارتفون نحوه ی کارکرد مغز شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟ اگر چه بحث و اختلاف نظر زیادی در مورد تاثیرات استفاده ی طولانی مدت از گوشی های موبایل وجود دارد اما گروهی از محققان در کلینیک Mayo دریافتند که فرستادن پیام باعث تغییر در امواج منظم مغزی می شود، این امواج کاملا با امواج تولید شده توسط هر فعالیت دیگری متفاوت هستند.

900x600

موضوع اصلی در مورد این ریتم ایجاد شده حاصل از نوشتن پیام کوتاه در مغز، تعداد موج های مغزی جدیدی است که توسط نوار مغزی مشخص شدند و تقریبا تاکنون کمیاب بوده اند. دکتر Tatum مسئول ارشد این تحقیق می گوید: این امواج مغزی به طور تصادفی وقتی در حال تجزیه و تحلیل روز به روز ریتم قشری افرادی که از صرع رنج می برند بودیم کشف شد.

این کشف آغازی برای تحقیقات بر روی تاثیرات عصبی استفاده از اسمارتفون ها شد که بر روی 130 شرکت کننده در طول 16 ماه انجام گرفت . تنها یک نفر از  هر پنج شرکت کننده این ریتم حاصل از پیام دادن را نشان دادند و به نظر نمی رسد با جنسیت، سن و قومیت خاصی ارتباط داشته باشد و هنوز هم مشخص نیست کدام جنبه ی پیام دادن باعث بوجود آمدن این تاثیر می شود.

پیام دادن شامل مهارت های مختلفی از جمله مهارت انگشتان؛ تدوین ارتباطات کوتاه و غیره می شود. هر کدام از اینها که دلیل باشند پیشرفت مهمی محسوب می شوند و این، یکی از نخستین گزارشات در مورد رابط کاربری مغز تکنولوژی تاکنون محسوب می شود اگر چه این اطلاعات هنوز در مراحل اولیه ی خود هستند اما تاثیر زیادی بر روی صنعت بازی و رابط های مغز_کامپیوتر خواهند داشت.

دانشمندان علوم اعصاب دریافتند پیام دادن امواج مغز را تغییر می دهد اما هیچ توضحی برای چرایی این موضوع ندارند، بنابراین آیا این یافته ها به این معناست که باید اسمارتفون های خود را کنار بگذاریم چون تاثیرات مضری بر مغز ما دارند یا به این معناست که دادن پیام بخش هایی از مغز ما را فعال می کنندکه تاکنون از پتانسیل آنها استفاده نکرده ایم! آیا این یک فرآیند مخرب است یا یک فرآیند فعال؟

پاسخ دکتر Tatum به این سئوال این است: این یک فرآیند فعال است که ریتم نرمال قشری را سرگرم می کند. اما آنچه عجیب است این است که این فعالیت به صورت امواج مخربی آشکار می شود که معمولا در افرادی که امواج مغزی آنها در حال کند شدن هستند مشاهد می شود. بنابراین امیدواریم این تحقیق به نتایج امیدوار کننده ای برسد.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...
گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ

گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ را با وجود این دلایل بخریم یا نخریم؟

سامسونگ در 29 مارس جدیدترین پرچمدار خود را رونمایی خواهد کرد. گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ بعد از تاخیر

ادامه مطلب...
محبوبترین گوشی‌های 2016

محبوبترین گوشی‌های 2016 – ده گوشی برتر و حضور پُررنگ اپل و سامسونگ!

طبق گزارش جدید IHS Markit، آیفون 7 محبوب‌ترین اسمارتفون سال 2016 نبوده است. آیفون 6s که در سال 2015 رونمایی شد، همچنان

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu