following

نوجوانان اینترنتی در روابط عاشقانه ی زندگی واقعی بدتر هستند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در تحقیقی که بر روی487 نوجوان در یک دبیرستان انجام گرفت مشخص شد نوجوانانی که وقت بیشتری را صرف برقرای ارتباط با دوستان خود و برقراری روابط عاشقانه از طریق پیام دادن یا شبکه های اجتماعی می گذرانند در مدیریت درگیری ها یا اشتراک گذاری مشکلات و ایستادگی برای دفاع از زندگی خود در سال های بعد با مشکلات بیشتری روبرو می شوند.

این تحقیق که در ژورنال Research on Adolescence چاپ شد مشخص شد که در روابط رومانتیک که بسیار نزدیک و صمیمانه هستند افراد تمایل دارند از همه ی جنبه های مثبت لذت ببرند. اما درک این موضوع که چگونه نیازهای خود را نشان دهند و د رمورد مشکلاتشان صحبت کنند و به رضایت برسند نیز بسیار مهم است. بسیاری از روابط در فوروم های عمومی شکل می گیرند بنابراین به هنگام برقراری ارتباط، به مخاطبان جهانی خود نیز  فکر می کنید.

افراد بیشتری پیام و شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام را برای ارتباطات شخص خود انتخاب می کنند در ارتباطات الکترونیکی نشانه های فردی کمتری وجود دارد، شما حالت های چهره ی فرد را نمی بینید و از ارتباطات غیر کلامی استفاده می کنید. بنابراین مداومت در استفاده از شبکه های اجتماعی فرصت تمرین گفتگوی مستقیم با افراد را از شما می گیرد و مخصوصا در دوران بزرگسالی مشکلات متعددی ایجاد می کند مخصوصا برای پسران که نیاز به ارتقا مهارت های مهمی دارند.

برای مطالعه ی رفتارهای شرکت کنندگان در روابط رومانتیک محققان به نوجوانان پرسشنامه ای دادند و برای تعیین سطح مهارت های ارتباطی از آنها خواسته شد دقیقا مشخص کنند چه مدت زمان را با پارتنر خود به صورت آنلاین سپری می کنند و همچنین از راه های ارتباطی سنتی مثل ارتباط چهره به چهره یا از طریق تلفن هم استفاده شد.

teen_internet_

مسئول این تحقیقات گفت: به طور کلی هیچ چیز بدی در مورد استفاده از اینترنت وجود ندارد و به طور کلی مزایای زیادی هم وجود دارد اما می تواند در مواردی مضر نیز باشد. در این تحقیق مشخص شد رسانه ای اجتماعی مبتنی بر تصویر، برای برقراری ارتباط، فرصت بیشتری برای رابطه فراهم می کنند تا رسانه ای اجتماعی که فقط مبتنی بر متن هستند.

تعاملات مبتنی بر تکنولوژی باعث فرسایش مهارت های ارتباطی می شوند، نوجوانان اینترنتی در روابط عاشقانه ی زندگی واقعی بدتر هستند چون امکان تمرین مهارت های پیچیده ی اجتماعی، محدود می شود و هم دختران و هم پسران در پایان دادن به دعوا، درک دیدگاه های طرف مقابل یا صحبت در مورد اینکه در مورد رابطه چه فکر می کنند بدتر می شوند و پسران در این میان بدشانس تر هم هستند.

پسران در مدیریت  مشاجرات و درگیری ها مشکلات بیشتری دارند. با برقرای ارتباط بیشتر از طریق صفحه نمایش پسران شانس کمتری برای گفتگوهای مستقیم دارند و توانایی لازم برای یادگیری استراتژی سازش را به دست نمی آوردند.

Source: qz

 

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu