ساخت یک دوربین به کمک چاپگر سه بعدی که از دانه ی نمک کوچکتر است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

این دوربین که توسط تیمی از دانشگاه اشتوتگارت طراحی شده است به اندازه ی یک دانه ی نمک است و حتی می توان گفت از آن هم کوچکتر! دانشجویان دکترای این دانشگاه با استفاده از چاپ سه بعدی اپتیک های کوکی ساختند که می تواند به راحتی در سرنگی به قطر 0.12 میلی متر جای بگیرد. فرآیندهای ساخت اخیر امکان تولید لنزهای کوچک را ایجاد نمی کرد اما با چاپ سه بعدی فرصت اندازه ی تغییر به طور چشم گیری فراهم شده است.

complex-triplet-lens-

فرآیند طراحی و ساخت این لنزهای بسیار کوچک فقط چند ساعت طول کشیده است. در حالی که کار گذاشتن لنزی به این کوچکی در دستگاهی به این کوچکی خود یک شاهکار محسوب می شود اما سه لنز با این اندازه بر روی یک فیبر نوری که فقط دو برابر ضخیم تر از یک تار مو است وصل شدند.

این فیبر نوری امکان تزریق دوربین را به بدن ممکن می کند و اطلاعات لازم را در اختیار پزشکان قرار می دهد که به تشخیص بیماری ها کمک کنند البته هیچ نوری در بدن وجود ندارد و به همین منظور چراغ های ال ای دی کوچک نیز به آن متصل می شوند.

german-3d-printed-camera

این تیم همچنین دوربینی با سنسورهای قدیمی تصویر برداری ساختند که می تواند کاربران متعددی داشته باشد، شاید یک دوربین جاسوسی بسیار کوچک و شاید برای استفاده در تکنولوژی های دیگر از جمله ربات ها با قدرت بینایی درونی. این دوربین ها امکان ساخت پهبادهایی را به اندازه ی یک زنبور عسل یا دوربین های 360 درجه اسمارتفون ها که به دور سیستم دوربین قرار می گیرند را فراهم می کند.

طراحی و تولید اجسام بسیار کوچک به روش چاپ سه بعدی فقط در یک روز امکان پذیر است!

Source: digitaltrends

 

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu