کاربران اندروید فقط از گوشی های نکسوس و سامسونگ استفاده کنند!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بعد از نامگذاری اندروید جدید به نام Nougat توسط گوگل بد نیست نگاهی به مساله ای مهم تر بیاندازیم! در دنیای اندروید مسئله ی امنیت یکی از نگرانی های اصلی است. در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل امسال توسعه دهندگان مشکل امنیت را بزرگترین نقطه ضعف این سیستم عامل دانستند که باید به زودی حل شود.

با وجود تلاش های گوگل، تولیدکنندگان و حتی FTC و FCC پچ های امنیتی لازم به موقع برای گوشی ها ارائه نمی شوند. این اوضاع آنقدر وخیم شده است که یکی از محققان امنیتی توصیه می کند کاربران اندروید فقط از گوشی های نکسوس و سامسونگ استفاده کنند!

این اظهار نظر توسط یکی از کارشناسان مطرح Duo به نام Gal Beniamini که عضو هیئت امنیت محصولات کوالکوم هم هست مطرح شده است، او آسیب پذیری های شدید امنیتی را که به خاطر دریافت نکردن پچ امنیت ماه می برای گوشی ها بوجود آمده است را به عنوان نمونه ای از این مشکل بزرگ مطرح می کند.

57 درصد گوشی های اندرویدی هنوز این آپدیت را دریافت نکرده اند، این یعنی بیشتر گوشی ها آسیب پذیر هستند. از بین گوشی های که تست شد فقط گوشی های نکسوس و گوشی های اخیر سامسونگ دارای معیارهای امنیتی پایدار قابل قبول بودند به همین خاطر کارشناسان توصیه می کنند به دلایل امنیتی خرید نکسوس و سامسونگ را بر هر برند دیگری ترجیح دهید!

به گفته ی آنها: تنها گوشی های اندرویدی که بدن هیچ عمدی از نظر امنیتی توصیه می کنیم نکسوس و گوشی های گلکسی سامسونگ هستند که آپدیت های امنیتی را سریع تر از همه دریافت می کنند.

Source: androidauthority

 

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu