Pavel Durov

کارمند سابق فیسبوک از شرایط ظالمانه ی کار در این کمپانی می گوید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مدیر سابق محصولات فیسبوک آنتونیو گارسیا مارتینز کتابی در مورد زندگی در دره ی سیلیکون ولی منتشر کرده است. این کتاب که در حقیقت به عنوان راهنمای درخشانی در پایه گذاری فن آوری های جدید توصیف شده است به موارد عجیبی اشاره می کند از جمله اینکه کارمندانی که به هر دلیل هرج و مرج ایجاد کنند از لیست کارمندان فیسبوک به سرعت حذف می شوند.

مارتینز بخش دوم خاطرات قبلی خود را از روزهای کار در فیسبوک به شرایط کاری ظالمانه ی حاکم بر این شبکه ی اجتماعی اختصاص می دهد. او فرهنگ از خود راضی درونی فیسبوک را به کره ی شمالی تشبیه می کند،  کارمند سابق فیسبوک از شرایط ظالمانه ی کار در این کمپانی می گوید: تبعیض جنسیتی زیادی که به زودی همه ی همکارانش را فرسوده خواهد کرد.

در مورد کارمندان زن مارتینز ادعا می کند آنها به شدت از نظر انتخاب نوع پوشش خود در فشار بودند و مدیر منابع انسانی فیسبوک طی بیانیه ای از کارمندان زن درخواست کرد از پوشیدن لباس هایی که حواس سایر همکاران را پرت می کند و نوعی پریشانی در محیط کار بوجود می آورد خودداری کنند.

گاهی مدیران همکاران زن را توبیخ می کردند و این نوع پوشش را نوعی شورش در محیط کار می دانستند. مارتینز بعد از دو سال کار در فیسبوک اخراج شد. فیسبوک مانند سایر رقبایش در سیلیکون ولی به عدم وجود تنوع جنسیتی در محیط کار شناخته می شود.

گزارش تازه ای در مورد تعداد کارکنان فیسبوک به رقم 68 درصدی کارکنان مرد اشاره می کند. به گفته ی مارتینز تلاش های زیادی توسط همکاران زن از جمله شریل سندبرگ مسئول ارشد مدیریت در حمایت از حقوق زن صورت گرفت که همگی با شکست روبرو شدند. آنها تلاش کردند از سلطه مردان بر محیط کار جلوگیری کنند که این روند با قدرت ادامه پیدا کرد.

جای تعجب نیست که با بی رحمی مارک زاکربرگ را یک انسان مستبد بدخو نامیده است و به جریانی اشاره می کند که وقتی یکی از کارمندان موضوع خاصی را به مطبوعات خبر داده بود زاکربرگ با فرستادن ایمیلی به تمام کمپانی اینگونه نوشت که در جریان باشید این فرد یک خائن است و به زودی استعفا خواهد داد.

مارتینز به مخالفت این کارآفرین میلیاردر با نوشتن ایده های خلاقانه ی خود بر روی دیوار پیام های شرکت اشاره کرد و در ایمیلی به همه ی کارکنان نوشت: من توقع داشتم هنر خود را در این قسمت به نمایش بگذارید اما کاری که شما قدرنشناس ها کردید خرابکاری محض بود.

در بیوگرافی مارتینز به این موضوع اشاره شده است که او قبل از اینکه مدیر عامل استارتاپ خود شود مدتی در سیلیکون ولی مشغول به کار بوده است. او به فیسبوک پیوست تا به این شرکت در هدف قرار دادن کاربران اصلی کمک کند اما بعد از اینکه اختلافی بر سر استراتژی های کسب درآمد از فیسبوک بوجود آمد اخراج شد و سپس با گرفتن سمتی در توییتر کتاب شورش میمون ها،سرنوشتی زشت و شکستی اتفاقی در سیلیکون ولی را نوشت. فیسبوک در مورد این اتهامات هیچ اظهار نظری نکرده است.

Source: digitaltrends

 

از دست ندهید!

یادگیری ماشینی Blippar

یادگیری ماشینی Blippar مثل یک ماشین‌بازِ حرفه‌ای ماشین‌ها را شناسایی می‌کند!

یادگیری ماشینی Blippar تکنولوژی تشخیص خودکار خودرو می‌باشد که به تازگی معرفی شده تا به همه ماشین‌بازها نشان دهد

ادامه مطلب...
فایل‌های دانلود شده در اندروید

پیدا کردن فایل‌های دانلود شده در اندروید در کم‌تر از یک دقیقه!

هر چند بسیاری از کارها در سیستم عاملی مانند اندروید با این انعطاف و سازگاری خیلی ساده به نظر

ادامه مطلب...
رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی

رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی و بازاری که به مذاق توسعه‌دهنده خوش می‌آید

آیا می‌دانستید رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی هم برای کاربر و هم برای سازنده اپلیکیشن بیش‌تر است؟!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu