بزرگترین تصفیه کننده ی هوا، آلودگی ها را به جواهر آلات تبدیل می کند!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یک طراح اقدام به ساخت بزرگترین تصفیه کننده ی هوا در تاریخ کرد است این دستگاه می تواند آلوده ترین هوا را نیز تمیز کند و قرار است نخست در پکن مورد آزمایش قرار گیرد. موضع جالب اینکه این تصفیه کننده ی هوای شهر علاوه بر اینکه مانع از راه یافتن آلاینده های هوا به ریه های انسان ها می شود می تواند دود شهرها را به جواهرآلات تبدیل کند!

mg

کارآفرین 36 ساله ی هلندی Daan Roosegaarde اولین بار بعد از سفری به چین به این ایده فکر کرد. او برجی هفت متری را طراحی کرد که با استفاده از 1400 وات الکتریسیته در هر ساعت می تواند 30 هزار متر مربع هوا را تمیز کند. در این برج از تکنولوژی یون برای جمع کردن ذرات کوچک آلودگی از جمله PM2.5 و PM10 و انتشار هوای پاک استفاده شده است.

i.

هوای اطراف 75 درصد نسبت به قبل تمیزتر خواهد شد. این طراح هنرمند در مورد نحوه ی کار دستگاه می گوید: درست مشابه دست کشیدن روی یک بادکنک که باعث ایجاد الکتریسیته در آن می شود و موهای شما را به سمت خود می کشد.

بزرگترین تصفیه کننده ی هوا آلودگی ها را به جواهر آلات تبدیل می کند و دودها به صورت جواهرات الماس مانند تبدیل می شوند، ذرات دود و آلودگی در یک مکعب مهر و موم شده به مدت 30 دقیقه فشرده می شوند و می توان آنها را به جواهرآلات، دکمه ی سردست یا حلقه تبدیل کرد. این پروژه فعلا در روتردام هلند اجرا شده است و قرار است به زودی در همه ی کشورها به اجرا در آید.

Source: bgr

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 14 =

Mobile Sliding Menu