امکان حذف همیشگی خاطرات بد و ترس ها در مغز انسان وجود دارد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

براساس تحقیقاتی که به تازگی انجام گرفته شده است می توان پیام های پنهانی را در مغز انسان بدون آگاهی خود شخص به کار گذاشت. در یک آزمایش افرادی که در ماشین fMRI قرار داده شده بودند به صورت ناخودآگاه به صورتی تعلیم داده شدند که که در طول هفت روز وقتی رنگ های سفید یا سیاه به آنها نشان داده می شد آن را به رنگ قرمز ببینند.

به شرکت کنندگان فقط گفته شد سعی کنید فعالیت های مغز خود را به نحوی تنظیم کنید و سپس با دادن امتیازاتی به آنها نحوه ی عملکرد آنها بررسی شد. این افراد بدون داشتن آگاهی در مورد کاری که دارند انجام می دهند امتیازات بالاتری کسب کردند. در طول 500 تلاش آنها نوارهای سیاه و سفید را قرمز می دیدند. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که می توان با استفاده از تربیت  بازخوردهای عصبی خاطرات شرکت پذیر را در مغز افراد تقویت کرد، خاطراتی که حتی ماه ها بعد از آموزش نیز در ذهن فرد باقی می ماندند.

Takeo Watanabe استاد علوم شناختی دانشگاه براون در این زمینه گفت: افراد شرکت کننده در آزمایش بدون آگاهی قبلی بین رنگ و جهت گیری ارتباط برقرار کردند، این نشان می دهد انسان ها قادر به یادگیری مشارکتی در مراحل اولیه ی بینایی هستند. چون می توان مراحل یادگیری را به چنین مناطقی در مغز منتقل کرد احتمالا این متد امکان یادگیری مشارکتی را در نقاط دیگر مغز نیز فراهم می کند.

امکان حذف همیشگی خاطرات بد و ترس ها در مغز انسان وجود دارد، از این شیوه می توان برای کاهش یا حذف خاطرات بدی که در ذهن بوجود آمده اند و از بین بردن ترس ها استفاده کرد. این تیم دریافتند افرادی که دارای اتیسم هستند در بین مناطق مختلف مغزشان هدایت های غیرطبیعی دارند اما با تغییر دادن این هدایت های غیر طبیعی به هدایت های طبیعی آنها را به افراد نرمال نزدیک تر کرد.

Source: digitaltrends

 

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu