following

بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان برای شکار بیگانگان فضایی ساخته شد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اگر دنیای بیگانه ای در خارج از کره ی زمین وجود داشته باشد و موجودات بیگانه ی فضایی واقعا حقیقت داشته باشند این تلسکوپ فضایی چینی آنها را خواهد یافت. بعد از سال ها طراحی و ساخت، چین یک تلسکوپ 500 متری کروی را ساخته است. این تلسکوپ که FAST نامیده شده است به طور کامل در سپتامبر راه اندازی خواهد شد. بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان برای شکار بیگانگان فضایی ساخته شد.

FAST دارای 4500 پنل است که هر کدام از نظر طول تا 11 متر را اندازه گیری می کنند و به صورت کلی یک بشقاب سهمی وار بزرگ را تشکیل می دهند. این طراحی به محققان امکان تنظیم دقیقه ای شکل بشقاب را می دهد و به آنها این توانایی را می دهد با فرستادن سیگنال های رادیویی یک نقطه ی کانونی دقیق برای بررسی های جزئی تر است.

برای ستاره شناسان اندازه های واقعا بزرگ هیچ مشکلی نیست و تلسکوپی به این اندازه می تواند بهترین شانس برای بررسی زندگی بیگانگانی است که در نقاط دور از دسترس جهان قرار دارند. علاوه بر تشخیص سیگنال های رادیویی از میلیاردها سال نوری دورتر این تلسکوپ قادر به کشف نقطه کهکشان های جدید، سیارات فراخورشیدی و ستاره نوترونی بسیار مغناطیسی یا تپ اخترها خواهد بود.

DCIM100MEDIADJI_0035.JPG

2000 خانواده یعنی نزدیک به حدود 9000 هزار نفر که در اطراف تلسکوپ زندگی می کردند جا به جا شدند تا یک محیط امواج الکترومغناطیس برای تلسکوپ ایجاد شود. اگر چه تاکنون هیچ تلسکوپی موفق به کشف موجودات بیگانه ی فضایی نشده است اما چینی ها امیدوارند در سال های آینده بتوانند ثابت کنند ما در این جهان تنها نیستیم!

Source: digitaltrends