الگوریتمی که براساس تصویر پروفایل میزان هوشمندی را مشخص خواهد کرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

حتما شما هم موافقید که بیشتر ما براساس تصویر پروفایل افراد حداقل در بعضی موارد در مورد شخصیت آنها قضاوت می کنیم. اگر بخواهید با کسی رابطه ای جدیدی را شروع کنید، یا با کارمند جدید خود آشنا شوید یا شخصی با نظرات شما در شبکه های اجتماعی مخالفت کرده باشد اولین کاری که می کنید چک کردن عکس پروفایل آن شخص است. اما محققان مرکز روانسنجی دانشگاه کمریج بریتانیا اخیرا الگوریتمی را طراحی کرده اند که با نگاه کردن به عکس پروفایل افراد میزان باهوش بودن آنها را مشخص می کند.

الگوریتمی که براساس تصویر پروفایل میزان هوشمندی را مشخص خواهد کرد. این الگوریتم فقط به چهره نگاه نمی کند بلکه رفتارهای فرد از جمله نحوه ی گرفتن دوربین، لباس هایی که پوشیده است و افرادری که در عکس حضور دارند را نیز مد نظر قرار می دهد. هر کدام از این موضعات سبک زندگی فرد و شیوه ای که برای نشان دادن خود به جهان انتخاب کرده اند را مشخص می کنند. در این تحقیق از 1،122 هزار تصویر پروفایل فیسبوک استفاده شد و از این افراد یک تست IQ نیز گرفته شد و ویژگی های عکس های گرفته شده با امتیازات بالا و پایین تجزیه و تحلیل شد.

این تحقیق مشخص کرد همه ی ما به عنوان انسان در مورد قضاوت هوشمندی افراد براساس چهره ی آنها بسیار ضعیف عمل می کنیم. همه ی ما نشانه های خاصی را ملاک هوشمندی می دانیم مثلا عینک زدن یا خندیدن و اگر شخصی زیاد به دوربین نزدیک شده باشد و عکس گرفته باشد فکر می کنیم اصلا باهوش نیست.

profilepic-

به گفته ی Xingjie Wei, یکی از محققان ارشد این تحقیق: نتایج ما بینش های نادرست و کلیشه های غلط را در مورد تصاویر پروفایل مشخص کرد. به همین منظور این محققان الگوریتم خود را برای دو پیش بینی جدا تعلیم دادند: هوشمندی افراد براساس تصاویر پروفایل آنها و اطلاعاتی که از درک دیگران به دست آمده بود. کامپیوتر نه تنها قادر بود میزان دقیق هوشمندی فرد را مشخص کند بلکه این موضع را نیز مشخص کرد که دیگران چقدر دوست دارند هوشمند به نظر برسند.

عدم تطابق به دست آمده یک کلیشه ی نادرست و قضاوت اشتباه را نشان داد، این محققان امیدوارند نتایج بدست آمده به افراد کمک کند به صورت بهتری در محیط های آنلاین ظاهر شوند چون تاثیر زیادی در زندگی کاری و شخصی آنها خواهد داشت.

در این تحقیق مشخص شد باهوش ترین افراد به خوبی درک می کنند که بهترین تصویر پروفایل وقتی فقط یک نفر در آن باشد، در حالت فوکوس گرفته شده باشد و پس زمینه ی تمیز و منظمی داشته باشد موثرت خواهد بود. الگوریتم طراحی شده مشخص کرد افرادی که دارای ضریب هوشی بالایی هستند و از طرف دیگران نیز به عنوان افراد باهوشی شناخته می شوند از رنگ سبز در تصاویر پروفایل خود استفاده می کنند و کمتر رنگ های قرمز، صورتی یا بنفش به کار می برند.

اما همچنان عینک زدن و لبخندی زیبا دلایل اصلی بیشتر قضاوت های ما هستند.

Source: digitaltrends

 

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu