الگوریتمی برای کمک به تشخیص افسردگی با استفاده از لحن صدای آنها

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مفهوم روانکاوی به کمک هوش مصنوعی چند دهه ای است که در حال بررسی است اما محققانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی این مفهوم را توسعه داده اند و وارد مرحله ی جدیدی کرده اند، یک الگوریتم یادگیری ماشین که قادر بررسی الگوهای گفتاری فرد و کمک به فرآیند تشخیص افسردگی خواهد بود. این پروژه که SimSensei نامیده شده است یک درمانگر مجازی است.

الگوریتمی برای کمک به تشخیص افسردگی با استفاده از لحن صدای آنها که قادر به خواندن زبان بدن بیمار، نشانه های اضطراب، عصبی  بودن، تفکر و دیگر ویژگی های عاطفی است.

این محققان در حال تمرکز بر جنبه های بیان مثل کیفیت صدا و رنگ صدا هستند آیا صدا خشن است یا ملایم است یا در حال نفس نفس زدن صحبت می شود. این تغییرات انتخاب و بافت بندی می شوند.

Phone-use-may-indicate-depression

این تحلیل های رفتاری قادر به ساخت ابزاری خواهند شد که توانایی های روانشناسان و پزشکان را افزایش خواهد داد و مجموعه ای از گوش ها و چشم هایی را در اختیار آنها خواهد گذاشت که در حالت معمولی در دسترس نیستند.

در این تحقیق به این موضوع اشاره شد که بیماران افسرده اغلب افکت های صدای منفی یا مسطح نشان می دهند، تنوع گفتاری آنها کم است و در صدای زیر و بم آنها تغییرات کمی وجود دارد، کوتاه سخن می گویند، زیاد مکث می کنند، در مجرای صوتی و تارهای صوتی تنش های زیادی وجود دارد که سریعا توسط یک انسان تشخیص داده می شوند.

اما محقق ارشد این پروژه Schere روزی را پیش بینی می کند که این تکنولوژی همچون یک اپلیکیشن بر روی گوشی ها نصب شود و به اندازه گیری خلق و خوی افراد بپردازد. می توانید از این ابزار بپرسید آیا 1000 لبخندم را در طول روز انجام داده ام؟  آیا موضوعات مختلف مرا هیجان زده می کنند؟  که این پاسخ ها می توانند هم برای بیماران و هم برای افراد مورد استفاده قرار گیرند.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu