Pavel Durov

الگوریتمی برای کمک به تشخیص افسردگی با استفاده از لحن صدای آنها

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مفهوم روانکاوی به کمک هوش مصنوعی چند دهه ای است که در حال بررسی است اما محققانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی این مفهوم را توسعه داده اند و وارد مرحله ی جدیدی کرده اند، یک الگوریتم یادگیری ماشین که قادر بررسی الگوهای گفتاری فرد و کمک به فرآیند تشخیص افسردگی خواهد بود. این پروژه که SimSensei نامیده شده است یک درمانگر مجازی است.

الگوریتمی برای کمک به تشخیص افسردگی با استفاده از لحن صدای آنها که قادر به خواندن زبان بدن بیمار، نشانه های اضطراب، عصبی  بودن، تفکر و دیگر ویژگی های عاطفی است.

این محققان در حال تمرکز بر جنبه های بیان مثل کیفیت صدا و رنگ صدا هستند آیا صدا خشن است یا ملایم است یا در حال نفس نفس زدن صحبت می شود. این تغییرات انتخاب و بافت بندی می شوند.

Phone-use-may-indicate-depression

این تحلیل های رفتاری قادر به ساخت ابزاری خواهند شد که توانایی های روانشناسان و پزشکان را افزایش خواهد داد و مجموعه ای از گوش ها و چشم هایی را در اختیار آنها خواهد گذاشت که در حالت معمولی در دسترس نیستند.

در این تحقیق به این موضوع اشاره شد که بیماران افسرده اغلب افکت های صدای منفی یا مسطح نشان می دهند، تنوع گفتاری آنها کم است و در صدای زیر و بم آنها تغییرات کمی وجود دارد، کوتاه سخن می گویند، زیاد مکث می کنند، در مجرای صوتی و تارهای صوتی تنش های زیادی وجود دارد که سریعا توسط یک انسان تشخیص داده می شوند.

اما محقق ارشد این پروژه Schere روزی را پیش بینی می کند که این تکنولوژی همچون یک اپلیکیشن بر روی گوشی ها نصب شود و به اندازه گیری خلق و خوی افراد بپردازد. می توانید از این ابزار بپرسید آیا 1000 لبخندم را در طول روز انجام داده ام؟  آیا موضوعات مختلف مرا هیجان زده می کنند؟  که این پاسخ ها می توانند هم برای بیماران و هم برای افراد مورد استفاده قرار گیرند.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu