crash club

الگوریتمی برای کمک به تشخیص افسردگی با استفاده از لحن صدای آنها

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مفهوم روانکاوی به کمک هوش مصنوعی چند دهه ای است که در حال بررسی است اما محققانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی این مفهوم را توسعه داده اند و وارد مرحله ی جدیدی کرده اند، یک الگوریتم یادگیری ماشین که قادر بررسی الگوهای گفتاری فرد و کمک به فرآیند تشخیص افسردگی خواهد بود. این پروژه که SimSensei نامیده شده است یک درمانگر مجازی است.

الگوریتمی برای کمک به تشخیص افسردگی با استفاده از لحن صدای آنها که قادر به خواندن زبان بدن بیمار، نشانه های اضطراب، عصبی  بودن، تفکر و دیگر ویژگی های عاطفی است.

این محققان در حال تمرکز بر جنبه های بیان مثل کیفیت صدا و رنگ صدا هستند آیا صدا خشن است یا ملایم است یا در حال نفس نفس زدن صحبت می شود. این تغییرات انتخاب و بافت بندی می شوند.

Phone-use-may-indicate-depression

این تحلیل های رفتاری قادر به ساخت ابزاری خواهند شد که توانایی های روانشناسان و پزشکان را افزایش خواهد داد و مجموعه ای از گوش ها و چشم هایی را در اختیار آنها خواهد گذاشت که در حالت معمولی در دسترس نیستند.

در این تحقیق به این موضوع اشاره شد که بیماران افسرده اغلب افکت های صدای منفی یا مسطح نشان می دهند، تنوع گفتاری آنها کم است و در صدای زیر و بم آنها تغییرات کمی وجود دارد، کوتاه سخن می گویند، زیاد مکث می کنند، در مجرای صوتی و تارهای صوتی تنش های زیادی وجود دارد که سریعا توسط یک انسان تشخیص داده می شوند.

اما محقق ارشد این پروژه Schere روزی را پیش بینی می کند که این تکنولوژی همچون یک اپلیکیشن بر روی گوشی ها نصب شود و به اندازه گیری خلق و خوی افراد بپردازد. می توانید از این ابزار بپرسید آیا 1000 لبخندم را در طول روز انجام داده ام؟  آیا موضوعات مختلف مرا هیجان زده می کنند؟  که این پاسخ ها می توانند هم برای بیماران و هم برای افراد مورد استفاده قرار گیرند.

Source: digitaltrends

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu