Pavel Durov

اتصال به شبکه های اینترنت موبایل در مک بوک ها

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:  

اخیرا اپل ایده ی جدیدی را برای مک بوک های خود مطرح کرده است. این کمپانی قصد دارد با جایگذاری یک پورت برای ورود سیم کارت، به راحتی مک بوک های خود را به شبکه های اینترنتی موبایلی وصل کند.

این ایده که در کشور آمریکا به صورت رسمی به ثبت رسیده است، با تعبیه ی یک سخت افزار توکار و نه یک سخت افزار جانبی جداگانه، می تواند از شبکه های اینترنت LTE استفاده کرده و به کمک آنتن خود، اینترنت را در هر زمان و هر مکانی بدون استفاده از وای فای و یا کابل های اتصال برای شما فراهم کند.

چالشی که در طول این مسیر وجود خواهد داشت، وابسته به آنتن بودن این قابلیت است که ممکن است تا در برخی مکان ها به دلیل کمبود و یا تداخل شبکه ها با یکدیگر و یا وجود رساناها در اطراف آن مشکلاتی را فراهم کند که البته بسیاری از مشکلات با یک برنامه ریزی و پیکر بندی درست قابل پیشگیری خواهند بود.

applenotebookpatentdiagram

ایده ی اتصال به شبکه های اینترنت موبایل در مک بوک ها البته اپل سعی دارد با جایگذاری آنتن ها در قسمت بالایی و پایینی اصل سخت افزار مک بوک، امکان تداخلاتی را که ممکن است داخل سیستم با دیگر رساناها به وجود بیاید به حداقل برساند و به کمک یک سنسور در پشت صفحه ی نمایش، آنتن خود را در زاویه های مختلف تنظیم کند و در آخر انتظار دارد بتواند یک نوت بوک با قابلیت اتصال به شبکه های سیمکارت مانند 2G ، 3G ، 4G و LTE را تولید کند.

ظاهرا این کمپانی قصد ندارد تا از این قابلیت بر روی تمامی مک بوک های خود استفاده کند، در حال حاضر آیپد ها در صف انتظار هستند که اگر به این قابلیت تجهیز شوند، 129دلار به قیمت آنها افزوده خواهد شد. ولی تا همین لحظه هیچ اخبار رسمی ای مبنی بر استفاده ی اپل از این سیستم مطرح نشده است و معلوم نیست اپل چه تصمیمی برای شروع فعالیت های خود در این زمینه دارد.

Source: theregister

از دست ندهید!

پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت‌شناس باشید!

در روزگاری زندگی می‌کنیم که هر برند برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باید وقت‌شناس باشد تا بیش‌ترین تعامل

ادامه مطلب...
بازی Faraway

بازی Faraway و ماجراجویی در میان خرابه‌های رمزآلودهِ دوران باستان!

در این مطلب به معرفی بازی Faraway محصول MouseCity خواهیم پرداخت. در همین ابتدا بد نیست بدانید سازندگان این بازی

ادامه مطلب...
استفاده از گوشی در محیط کار

این 10 عادت آزاردهنده را به هنگام استفاده از گوشی در محیط کار کنار بگذارید

همه ما عاشق گوشی‌های خود هستیم اما بعضی عادت‌های استفاده از گوشی در محیط کار واقعا آزاردهنده هستند و

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu