faceapp

دوام گوشی های امروزی چقدر است؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:  

در روزگاران خوش گذشته گوشی ها واقعا دوام زیادی داشتند، یک گوشی نوکیا می خریدید و اگر به صورت تصادفی نمی شکست یا دزدیده نمی شد چهار یا پنج سال کارکرد مفید داشت.

اما این روزها اگر یک گوشی بتواند چهار سال دوام بیاورد معجزه ای باور نکردنی محسوب می شود، بنابراین سئوال این است که دوام گوشی های امروزی چقدر است؟

اپل با توجه به سیاست های آپدیت نرم افزاری خود پیشنهاد می کند یک آیفون برای سه سال مورد استفاده قرار بگیرد و بعد از آن بهتر است عوض شود. به این معنا که وقتی آیفون 7 رونمایی شد کاربران آیفون 5s بهتر است به فکر یک گوشی جدید باشند.

البته این کار شیوه ای برای بالا بردن سود کمپانی هاست باید دید بهترین تصمیم از نظر مشتریان چیست؟

در واقعیت به نظر می رسد که یک فاصله ی دو ساله برای تعویض گوشی معقول باشد اما جهش های تکنولوژی در جهان گوشی های هوشمند کندتر شده اند و به نظر می رسد با این سرعت یک فاصله ی سه ساله برای تعویض گوشی مناسب تر باشد.

0e71fd9b4f13fa3d33d27e646cf3ed6a
گوشی های هوشمند پیچیده تر شده اند و تفاوت زیادی با گوشی های جاودان نوکیا دارند که روزی فروخته می شد. باتری ها بعد از یک یا دو سال ظرفیت خود را از دست می دهند، صفحه نمایش های بزرگ خش می افتند و شیشه درخشش خود را از دست می دهد.

حافظه پر می شود و سرعت خواندن و نوشتن پایین می آید، اینجاست که تکنولوژی حکم به خرید یک گوشی جدید می دهد و چاره ای جز پیروی از این حکم قاطع ندارید.

اما هنوز هم گوشی های خوبی هستند که تا سه سال دوام بیاورند و اگر اینطور نباشد احتمالا گوشی نخریده اید لیمو خریده اید و دیگر نباید به شرکت سازنده اعتماد کنید.

نظر شما همراهان هات اپ نیوز در این مورد چیست؟

Source: dailyo

از دست ندهید!

بدافزار اندرویدی Judy

بدافزار اندرویدی Judy تاکنون 36 میلیون گوشی را آلوده کرده است!

بدافزار اندرویدی جدیدی در بعضی از اپلیکیشن‌های گوگل پلی استور کمین کرده است و تاکنون 8.5 تا 36.5 میلیون

ادامه مطلب...
بازی Terminator Genisys

در بازی Terminator Genisys شکست دادن دشمن، یک انتخاب نیست!

استودیو Plarium از توسعه دهندگان بازی‌های استراتژیک مانند Vikings: War of Clans و Throne: Kingdom at War برای گوشی‌های موبایل می‌باشد که

ادامه مطلب...
یادگیری ماشینی Blippar

یادگیری ماشینی Blippar مثل یک ماشین‌بازِ حرفه‌ای ماشین‌ها را شناسایی می‌کند!

یادگیری ماشینی Blippar تکنولوژی تشخیص خودکار خودرو می‌باشد که به تازگی معرفی شده تا به همه ماشین‌بازها نشان دهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu