چرا هنوز بعضی از مردم از پاسخ دادن به گوشی خود ترس دارند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:  

حتما تعجب خواهید کرد اگر بشنوید در دنیایی که حتی در دورافتاده‌ترین نقاط هم به گوشی های موبایل دسترسی دارند هنوز هم مردمی وجود دارند که از صحبت کردن با گوشی می ترسند، نوعی ترس که فون فوبیا یا telephobia نام دارد.

در کشور نیجریه عده ی زیادی از افرادی که گوشی هم دارند از این بیماری مزمن رنج می برند.

آنها از گوشی های خود برای پیام دادن، ایمیل دادن و بازی کردن استفاده می‌کنند اما به شدت از پاسخ دادن به گوشی های خود ترس دارند.

نیجریه ای ها ترجیح می دهند قبل از پاسخ دادن ویرایش های لازم را در قالب پیام کوتاه یا ایمیل انجام دهند و تا حد ممکن از خطا جلوگیری کنند، آنها می ترسند چیزی بگویند که بعدا مجبور به عذرخواهی شوند.

farmer

همچنین از این موضوع نیز وحشت دائمی دارند که به هنگام صحبت کردن صدای آنها ضبط شود و تا حد ممکن از شرایطی که ممکن است چنین اتفاقی بیفتد دوری می کنند. اگر هم احتمالا تماسی را پاسخ دهند فقط با بله و نه جواب می دهند و صدای خود را آنچنان نامفهوم می کنند که به راحتی قابل تشخیص نیست.

عجیب تر از همه اینکه مردم نیجریه از حالت صدای خود پشت گوشی متنفر هستند و حالتی که صدای آنها پشت گوشی شنیده می شود را دوست ندارند دلیل بی اهمیتی که برای این مردم تا این حد مهم شده است.

بعضی دیگر نیز به دلیل تجارب ناخوشایندی که در گذشته داشته اند مثلا شکست های عشقی یا مطلع شدن از بیماری های بسیار بد آنقدر با دیدن یک تماس ورودی حتی از طرف یک دوست وحشت زده می شوند که به محض دریافت تماس تا دورترین فاصله ی ممکن فرار می کنند.

Source: vanguardngr

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 6 =

Mobile Sliding Menu