Pavel Durov

با بازی کردن پلی استیشن و ایکس باکس مغزی سالم تر خواهید داشت

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:  

یکی از محبوب ترین تئوری های داستان های علمی تخیلی این است که انسان ها فقط از بخش کوچکی از مغز خود استفاده می کنند، اگر قفل قسمتی که از آن استفاده نمی کنیم باز شود، به توانایی‌هایی مثل حافظه ی تصویری، یادگیری پیشرفته و حرکت اجسام بوسیله ی روح دست خواهید یافت.

در بسیاری از فیلم ها شخصیت اصلی داستان در اثر مصرف یک دارو دسترسی کاملی به مغز و ذهن خود پیدا کردند.

Human-central-nervous-system

در حال حاضر فقط از 10 درصد مغز خود استفاده می کنیم. به گفته‌ی Tan Le مدیر عامل کمپامی بیوانفورماتیک Emotiv این میزان درست است اما برای بسیاری از توانایی های شناختی، آن را به کار نمی برید، اما کل سیستم دائما درگیر است. گاهی به صورت داوطلبانه و گاهی به صورت غیر داوطلبانه.

خانم Le که یکی از رهبران جوان جهانی در فوریوم اقتصاد جهانی و یکی از تاثیرگذارترین زنان در عرصه ی تکنولوژی، در حال کار برای گسترش درک ما از یک ماده ی لزج چسبنده در جمجه است.

video-game-addiction

اگر چه هنوز راهی برای دسترسی به قدرت نامحدود مغز وجود ندارد اما راه هایی برای سالم نگه داشتن ماده ی خاکستری مغز وجود دارد که یکی از آنها شما را متعجب خواهد کرد.

مغز نیاز به چالش، تنوع و موضوعات نو دارد و یک بازی ویدئویی با به چالش کشیدن مغز شما با موضوعات متنوع و جدید یکی از راه های موثر برای سالم نگه داشتن مغز شما خواهد بود.

Human-X-Design-7

در کنفرانس Human X Design نیویورک به این موضوع اشاره شد که: هر چه درگیر چالش های بیشتری شوید برای مغز شما بهتر خواهد بود و بازی های ویدیویی به خوبی شما را به چالش خواهند کشید اما نه اینکه صدها ساعت یک بازی را انجام دهید در این حالت چیزی توسعه پیدا نخواهد کرد و کمکی به مغز شما نخواهد شد.

بنابراین با بازی کردن پلی استیشن و ایکس باکس مغزی سالم تر خواهید داشت، پس همواره به دنبال امتحان کردن بازی های جدید باشید تا باهوش تر شوید.

Source: mirror